banner461
banner195

Kapadokya Havalimanının Apronu Genişletilecek

Nevşehir – İstanbul arası tarifeli uçak seferlerinin artırılması ve bazı uçak şirketlerinin seferler düzenlemeye başlaması ile birlikte Kapadokya Tuzköy Havalimanının apronunun genişletilmesi gündeme geldi.

Kapadokya Havalimanının Apronu Genişletilecek
26 Haziran 2014 Perşembe 17:30

banner143
banner134

 Havalimanının Apronu Genişletilecek

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir – İstanbul arası tarifeli uçak seferlerinin artırılması ve bazı uçak şirketlerinin seferler düzenlemeye başlaması ile birlikte Kapadokya Tuzköy Havalimanının apronunun genişletilmesi gündeme geldi.

Konuyu değerlendiren Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Ulaştırma Bakanının ilimize geldiğinde bakanlığın bu konuda gerekli yardımları yapacağını söylediğini, Apronun genişletilerek terminal binasının yeniden düzenlenmesi konularında çalışmaların hızla sürdüğünü söyledi.

Kapadokya Tuzköy Havalimanının daha fazla yerli ve yabancı turistin yanı sıra yöre halkına hizmet edebilmesi için yapılması gereken çalışmaların titizlikle takip edildiğini kaydeden Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, “Bu konuda biliyorsunuz Sayın Ulaştırma Bakanımız Nevşehir’e geldiğinde açıklamalarda bulunmuş ve Havalimanımızın Apronunun genişletilmesi konusunda bize yardımcı olacaklarını belirtmişlerdi. Terminal binasının ihtiyaca cevap veremez hale gelmesinden dolayı da orada çalışmalarımız sürüyor. Bilindiği üzere şu an itibariyle Kapadokya Havalimanımızdan Nevşehir – İstanbul, İstanbul – Nevşehir arası tarifeli uçak seferlerimiz aralıksız sürüyor. Bu seferlerin sayısı üçe çıkarılmış durumda. Öte yandan Pegassus Şirketinin uçuşları var. Bu konuda havalimanımız daha fazla turiste ve halkımıza hizmet verebilmesine yönelik çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.