banner461
banner195

Kapadokya, Hayal Ettiği Denizine Kavuşuyor...

AnadoluJet'in 30 Nisan 2014 tarihinde başlayacak, Nevşehir (Kapadokya) - Antalya hattının tanıtım lansmanı 12 Şubat tarihinde Double Tree By Hilton Avanos'ta gerçekleştirildi.

Kapadokya, Hayal Ettiği Denizine Kavuşuyor...
13 Şubat 2014 Perşembe 21:24

banner143
banner134

 Tanıtımına yerel ve mülki pek çok idareci ile turizm sektörü temsilcisinin katıldığı AnadoluJet'in yeni hattının, kültür ve deniz turizmi arasında bağlantı kurarak bölgenin ekonomisine büyük katkı yapacağı öngörülüyor... Halkın hava yolu AnadoluJet, Türkiye'de kültür turizmin en kilit noktalarından, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki önemli yerlerden biri olan Kapadokya'yı deniz turizminin başkenti Antalya ile kavuşturmaya hazırlanıyor. 30 Nisan tarihinde başlaması planlanan ve gerek yerel halk gerekse bölgedeki işletmeler tarafından sabırsızlıkla beklenen AnadoluJet Nevşehir (Kapadokya) - Antalya seferlerinin hat açılış tanıtım organizasyonu 12 Şubat tarihinde Kapadokya'da yapıldı.

Geçen sene dünyadaki bilinirliğinin arttırılması için "Destination Cappadocia" sloganı ile tanıtım atağına geçen bölge turizmi için büyük değer taşıyacak AnadoluJet'in yeni hattının, gelen turist sayısını arttırarak deniz ve kültür turizmi arasında köprü kurması bekleniyor.
Geride bıraktığımız yıl yüzde 8 ziyaretçi artışıyla 2 milyon 689 bin turisti ağırlayan Kapadokya bölgesi yalnızca müze ve ören yeri ziyaretlerinden ülke ekonomisine yılda ortalama 10 milyon TL gelir sağlıyor.
Yeni hattın açılışıyla bölgeyi ziyaret eden turist sayısının 5 milyonu bulmasının, konaklama süresinin ise 2013 ortalaması olan 1,8 günü geçmesinin hedeflendiği 2014 yılında, Antalya - Nevşehir (Kapadokya) arasında ziyaretçi sirkülasyonun da sağlanması hedefleniyor.
Öyle ki 2013 yılında yabancı turistlerin giriş yaptığı iller sıralamasında başı çeken Antalya 5,5 milyondan fazla ziyaretçi ağırladı. Deniz turizminin yanı sıra kongre turizmi için de büyük önem taşıyan bir nokta olan Antalya, Avrupa'nın da sayılı turizm merkezlerinden biri.
Bölgenin önemli isimleri bir araya geldi...
Yalnızca yabancı turistler için değil yerli turistlerin gezi programlarında da farklılık sağlayacağı düşünülen AnadoluJet Antalya – Nevşehir (Kapadokya) uçuşlarının hat açılış tanıtım organizasyonu Nevşehir Double Tree By Hilton Avanos'ta gerçekleştirildi. AnadoluJet tanıtım filminin yayınlanmasıyla başlayan programa yerel ve mülki pek çok idareci katıldı.

Etkinlikte ayrıca AnadoluJet Başkanı İbrahim DOĞAN, TURSAB Yönetim Kurulu Üyesi Muammer GÜNER, Nevşehir Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Arif PARMAKSIZ, Nevşehir Hacı Bektaş – i Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz KILIÇ, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan ÜNVER ve Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN hattın önemine ilişkin konuşma yaptı.
AnadoluJet'in üç yıldır ulaşım sponsoru olarak katkıda bulunduğu Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin "Seslerle Anadolu" müzikli oyununun da sahnelendiği program, konuşmacılara ve katkılarından dolayı Hilton Double Tree Otel Müdürü Tamer BEKTAŞ, Karakuş Turizm'in sahibi Kutsi ALYAMAÇ ve Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı Şadi ERDOĞAN'a uçak takdimi ile son buldu.
AnadoluJet'in Nevşehir Kapadokya – Antalya uçuşları, yalnızca Nevşehir için değil, Kayseri, Kırşehir, Aksaray ve Niğde'deki seyahat imkânlarını da konforlu bir seviyeye taşıyacak. Uçuşlar, yaz tarifesi boyunca haftanın beş günü gerçekleşecek. AnadoluJet, yolcularının uçuşlardan daha rahat yararlanması için Kapadokya çevresindeki il ve ilçelerden havalimanına servis hizmeti de gerçekleştirecek.
Nevşehir Kapadokya – Antalya ve diğer uçuşları hakkında daha fazla bilgi almak için www.anadolujet.com resmi internet sitesini ziyaret edebilir ya da 444 2 538 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

METİN YILDIRIM


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
SEÇKİN SUCU - 4 yıl önce
teşekkürler anadolu jet hayırlı uğurlu bol müşterili olsun çok sevindik artık antalya bizlere sayenizde çok yakın olacak emeği geçen herkesi kutluyorum.
Avatar
Antalya - 4 yıl önce
kapadokya turizmi ile antalya turizminin bağlanması bölgemize çok olumlu olacaktır. havayolu şirketine ve turizmcilere teşekkürlür.