banner461
banner195

Kapadokya Üniversitesi Rektörü Karasar’dan İŞKUR’a Ziyaret

Kapadokya Üniversitesi Kurucu Rektörü Sayın Prof. Dr. Hasan Ali KARASAR Nevşehir İş Kur İl Müdürü Sayın Arif Sıddık BARATA’yı makamında ziyaret etti.

Kapadokya Üniversitesi Rektörü Karasar’dan İŞKUR’a Ziyaret
04 Aralık 2017 Pazartesi 17:23

banner143
banner134
Kapadokya Üniversitesi Kurucu Rektörü Sayın Prof. Dr. Hasan Ali KARASAR Nevşehir İş Kur İl Müdürü Sayın Arif Sıddık BARATA’yı makamında ziyaret etti. İlimizde 2. Üniversite olarak kurulan Özel İlke Eğitim ve Sağlık Vakfı’na ait Kapadokya Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali KARASAR ve İl Müdürü Arif Sıddık BARATA Üniversitenin genel durumu, projeler ve iki kurum arasında işbirliğiyle yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulundular.
Geçtiğimiz dönemlerde iki kurumun işbirliğiyle 26 grup olarak açılmış olan Uçak Bakım Teknisyenliği kursuna 561 kişi katılmış olup toplamda 458 katılımcı istihdam edilerek çalışma hayatına kazandırılmıştır. İlimizde büyük ilgi gören özellikle de genç istihdamına büyük katkısı olan bu kursların yeni dönemlerde tekrar açılması için istişarede bulunan Sayın KARASAR ve Sayın BARATA en kısa zamanda yeni projeler için tekrar biraya gelmeye karar verdiler.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.