banner461
banner195

Kapadokya Vadilerinin Güvenliği ve Temizliği İçin Start Verildi

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, güvenlik kameralarının kurulması ile birlikte Kapadokya vadilerinde yoğun bir çevre temizliği çalışması yapılacağını söyledi.

Kapadokya Vadilerinin Güvenliği ve Temizliği  İçin Start Verildi
08 Nisan 2014 Salı 15:26

banner143
banner134

 Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, güvenlik kameralarının kurulması ile birlikte Kapadokya vadilerinde yoğun bir çevre temizliği çalışması yapılacağını söyledi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (Türsab) Kapadokya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Muammer Sak, Vali Mehmet Ceylan’ı ziyaret etti.
Sak ve beraberindeki Türsab yöneticilerini makamında kabul eden Vali Ceylan, Sak’tan Türsab'ın Kapadokya bölgesinde yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi aldı. Son dönemde kaçak turlara yönelik yoğun bir çalışma başlattıklarını ifade eden Sak, turizm sezonu boyunca bölgede gerçekleştirilecek olan denetimler için Vali Ceylan’dan destek istedi.
Vali Ceylan’da, bölgede gerçekleştirilen tur organizasyonlarının seyahat acenteleri vasıtasıyla kokartlı rehberler öncülüğünde yapılması konusunda gereken hassasiyetin gösterileceğini söyledi.
Bölgedeki çeşitli vadilere kurulması planlanan güvenlik kameraları ile ilgili ihalenin sonuçlandığını hatırlatan Vali Ceylan, güvenlik kameralarının kurulması ile birlikte bu yıl vadilerde yoğun bir çevre temizliği çalışması yapılacağını vurguladı. Bu konuda belediyelerden destek aldıklarını ifade eden Vali Ceylan, çalışmaların tamamlanması ile birlikte turistlerin yoğun olarak ziyaret ettikleri vadilerin daha temiz bir görünüme kavuşacağını dile getirdi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kapadokya - 4 yıl önce
Türsab baskani muammer beyi cok iyi tanirim ve gercekten cok iyi insandir . Umarim bu guzel bolgemize gereken ilgi ve deger gosterilir ve turizmde cag atlatilir.