banner461
banner195

Kapadokya'da Turizm Sezonu İyi Gidiyor

Ülkemizin en önemli kültür turizmi merkezi konumundaki Kapadokya bölgesinde yıl başından bu yana süren sezonu değerlendiren KAPTİD Başkanı Ahmet Tok, sezonun oldukça iyi gittiğini dile getirdi.

Kapadokya'da  Turizm Sezonu İyi Gidiyor
27 Mayıs 2013 Pazartesi 09:21

banner143
banner134

Geçtiğimiz yıllarda sezonun genelde Mart ayı sonlarından itibaren açılmaya başladığını, ancak bu yıl Şubat ayı sonlarından itibaren Kapadokya bölgesinde turizm hareketliliğinin göze çarpmaya başladığını kaydeden Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Ahmet Tok, Temmuz – Ağustos aylarında Deniz, Kum ve Güneş turizminin Kapadokya bölgesindeki kültür turizmini azda olsa etkileyeceğine vurgu yaptı.

2012 Yılına nazaran bu yıl turizmden daha umutlu olduklarını da söyleyen KAPTİD Başkanı Ahmet Tok, “2013 Sezonu geçen yıla göre biraz daha hareketli. Biliyorsunuz Kapadokya bölgesinde turizm hareketliliği Mart ayı sonunda başlardı. Bu yıl Şubat ayından itibaren bir canlılık göze çarptı. İlkbahar ayları ful geçti. Temmuz – Ağustos aylarında tatilin başlaması, Okulların kapanması ve deniz-kum güneş turizminin biraz daha ağırlıklı hale gelmesiyle Kapadokya bölgesinde turizm hareketliliği biraz hafifliyor. Ama Eylül – Ekim ve Kasım ayları yine aynı hareketlilikle bölgemizde süreceğe benziyor. Kış ayları olarak adlandırdığımız Aralık-Ocak ve Şubat aylarında ise doluluk oranlarımız % 40 seviyelerinde. Şu an için bölge turizminde herhangi bir sıkıtı yok. Kapadokya bölgesi turizmi 2013 yılına iyi bir giriş yaptı ve sezon sonuna kadar da bu canlılığın sürmesini bekliyoruz” diye konuştu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.