banner461
banner195

Karacaşar Mahallesinde Yağmur Duası Yapıldı

Karacaşar Mahallesin,de Binlerce Kişi Bir Araya Gelip Allah’a el Açıp Dua Etti. Bereket İçin Yağmur Talep etti

Karacaşar Mahallesinde Yağmur Duası Yapıldı
06 Mayıs 2014 Salı 17:39

banner143
banner134

 Karacaşar hallkı ve hayır sever vatandaşların vermiş oldugu madii destekler sonucu 1.2000 , TL para yardımı toplanıştır ve iki tane 400 kg kiloluk tosun kesilmiştir ve mahalle halkınında manevi katgiları,da olmuştur

Karacaşar’lı Çiftçiler, ilk Bahar Aylarında Yeterli Yağış Olmadığı İçin Baş Gösteren Kuraklık Nedeni ile Yağmur Duasına Çıktı.

Yağmur duasın katılan Gülşehir İlçe Müftüsü Nuh ARSLAN Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi ARISOY , ‎Erol Gümüssoy Muammer Develi ve Gülşehir Mahalle Muhtarları Hasret Yalım ,Üstün Aydın Erol Barınır ve Gülşehir Merkez ve Yakın Belde ve Köylerden gelen vatandaşlar, Otobüs ve özel araçlarla yağmur duasının yapılacağı Karacaşar mahallesi merkez camii ve çarşı içinde toplandı

Yağmur duası öncesinde konuşan Gülşehir İlçe Müftüsü Nuh ARSLAN Buraya Gülşehir’in dört bir yanından Allah’a yalvarmaya geldik Allah’ım Günahlarımızdan dolayı bize azap etme, rahmetini eksik etme diyerek azciyetimizi, fakirliğimizi, noksanlığımızı izhar ediyoruz. rahmetini diliyoruz. İstediği gibi yaşamazsak Cenab-ı Allah bize rahmetini nasip etmez dedi.

Din görevlileri tarafından Kuran’ı Kerim ve ilahiler okundu. Burada bir araya gelen yaklaşık binlerce çiftçi, yağmur yağması için dua etti. Susuz kalmamak için el açan vatandaşlar, Allah’tan rahmetini esirgememesini istedi.

Yağmur duasını yaptıran İmam Hatip Mehmet SARI Umarız Yüce Mevlam duamızı kabul eder, bol yağışlı bahar yaşatır ve hasat dönemi çiftçilerimiz için Bereketli olur. Ürünlerimiz, bitkiler ve hayvanlar yağmur bekler. Rahmetini biz günahkar kullarına hayırlısıyla ver. Senden başka gidecek kapımız yok diyerek hep birlikte dua edildi. Yağmur duasında 2 tosun kesildi ve katılanlara etli pilav ve ayran ikram edildi.

 Haber: Ali Başavcı

IMG_0475

IMG_0517


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.