banner461
banner195

Kardelen Eğitim Kurumları Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu ve Yemekhanesinin Temelini Attı

Eğitim öğretimde Nevşehir’in lider okulu olan Kardelen Eğitim Kurumları geçtiğimiz yıllarda bünyesine kattığı yepyeni modern anaokulu ve ilkokulu...

Kardelen Eğitim Kurumları Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu ve Yemekhanesinin Temelini Attı
10 Eylül 2016 Cumartesi 11:13

banner143
banner134
Eğitim öğretimde Nevşehir’in lider okulu olan Kardelen Eğitim Kurumları geçtiğimiz yıllarda bünyesine kattığı yepyeni modern anaokulu ve ilkokulu binasına ek olarak şimdi de modern konferans salonu ve yemekhane için temel atma çalışmalarına başladı.
İlimizde örnek teşkil edecek bu konferans salonuna 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybederek şehit düşen 15 Temmuz Kahramanı ‘’Şehit Ömer Halisdemir’in’’ adı verilecek.
Bu yıl ki eğitim öğretim yılının ikinci yarısına yetiştirilmesi planlanan ‘ Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu ve Yemekhanesi’’ modern yapısı ile örnek teşkil edecek. Yaklaşık 700 – 800 kişinin çok rahat yer alabileceği konferans salonu ve yemekhanenin yapımı ile Kardelen Eğitim Kurumları eğitimdeki kalitesini yanın da fiziki kalitesini geliştirmeye devam ediyor.
Modern konferans salonu ve yemekhane yapımı için yapılan temel atma törenine Kardelen Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Yücel MENEKŞE, Yönetim Kurulu üyeleri, Okul idaresi ve öğretmenleri katıldı. Temel atma çalışmaları dua, kurban kesimi ve Yönetim Kurulu Başkanı Yücel MENEKŞE’NİN konuşması ile yapıldı.  
MENEKŞE yaptığı konuşmasında:
‘’Dualarımız ve kurbanımız ile temel atma çalışmalarına başladığımız bu konferans salonu ve yemekhane binamızın herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Eğitim öğretimdeki büyük başarılarımızın yanında her yıl fiziki olarak yaptığımız çalışmalar ile okulumuzu daha da modernleştiriyoruz. Hem eğitimimizde hem de okulumuzun fiziki yapısın da en iyi eğitimi ve en iyi hizmeti vermek için çalışmaya devam edeceğiz. 
Aynı zamanda Vatan hainlerine karşı durarak darbe girişimini engellemede büyük rol oynamış ‘’Şehit Ömer Halisdemir’in’’ adını buraya vermekten onur ve gurur duyuyoruz.
Vatan sevgisiyle dolu, memleket meselesiyle meşgul, tarihiyle onurlu, ülkesine hizmetiyle mutlu bir nesil yetiştirme iradesinde var olan Kardelen Eğitim Kurumlarımız gelecek neslimizin de bu günümüzden ders alabilmesi ve şehitlerini, gazilerini anması adına ‘’Şehit Ömer Halisdemir’in’’ adını verdiğimiz bu konferans salonuyla gelecek neslimiz yıllar sonra da 15 Temmuz Kahramanlarımızı anacaktır.’’ Dedi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.