banner461
banner195

Kardelen Koleji öğrencileri Atık Su Arıtma Tesislerini gezdiler

Nevşehir Özel Kardelen Koleji Ortaokulu öğrencileri Nevşehir Belediyesi Atık Su Arıtma Tesislerini gezerek Fen Bilgisi dersini burada işlediler.

Kardelen Koleji öğrencileri Atık Su Arıtma Tesislerini gezdiler
29 Mayıs 2013 Çarşamba 11:54

banner143
banner134
Özel Kardelen Koleji 5,6 ve 8. sınıf öğrencileri Fen bilgisi dersinde ''Su Arıtımı ve Çevre Sorunları'' konusunu Nevşehir Belediyesi Atık Su Arıtma tesislerinde işlediler. Fen Bilgisi öğretmenleri Mustafa Bener Sevinç, Tuğba Pamukçu ve Gamze Sarıtaş nezaretinde Nevşehir Belediyesi Atık Su Arıtma tesislerinde Fen Bilgisi derslerini işlediler ve buradaki uzmanlardan atık su arıtma tesisinin işleyişi hakkında bilgiler aldılar.

Özel Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

'' Özel Kardelen Koleji 5,6 ve 8. sınıf öğrencilerimiz Nevşehir Belediyesi'ne ait atık su arıtma tesislerini gezerek burada fen bilgisi derslerini işlediler. Öğrencilerimize Nevşehir'deki evsel atık suların arıtma tesisi tarafından hangi aşamalardan geçtiğini buradaki uzmanlar tarafından anlatıldı. Atık su arıtma tesisinde arıtılan suların Kızılımak'a nasıl verildiği konusunda da bilgiler aldılar. Özel Kardelen Koleji olarak bundan sonra da bu şekilde ders çalışmalarımız devam edecektir''dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.