banner461
banner195

Karoserci ve Marangoz Esnafına Eğitim Programı

Nevşehir’de Karoserciler Marangozlar Odası Başkanlığı tarafından oda üyelerine ve çalışanlarına yönelik risk analizi ve iş yeri güvenliği konusunda eğitim programı düzenlendi.

Karoserci ve Marangoz Esnafına Eğitim Programı
10 Temmuz 2013 Çarşamba 13:27

banner143
banner134

 Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı tarafından özel bir firma ile yapılan anlaşma doğrultusunda oda üyeleri ile onların yanlarında çalışan personellerine yönelik eğitim programı Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Salonunda gerçekleştirildi.

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü’nün yanı sıra, Karoserciler ve Marangozlar odası başkanı Ramazan Vedat Korkmaz’ın da katıldığı risk analizi ve işyeri güvenliği eğitim programında İnşaat Yüksek Mühendisi ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının açmış olduğu iş sağlığı ve güvenliği eğitimine katılarak sertifika alan Selim Akcan Akçan Arman, kanunun işverenler ve çalışanlar için ne getirdiğini anlattı.

Arman, “İş güvenliği ile ilgili buraya ilk defa geliyorum. Burada bulunmak büyük bir mutluluk benim için. İş sağlığı ve güvenliği yasasının küçük işletmelere ve beraberinde 1 işçi bile çalıştırılan işyerlerine önemli müeyyideler getiriyor. Daha önce 50 ve üzerinde yanında işçi çalıştıranlara yönelik bu uygulama yapılıyordu. Ancak bu uygulama da çeşitli sorunların olduğu tespit edildikten sonra yanında bir kişi bile çalıştıran işyerlerinin bu uygulamaya dahil edilmesi kararlaştırıldı. OSGB Ortak sağlık Güvenlik Birimi olarak adlandırılan firmalar kuruldu. Bu uygulamayı gerek işverenlere gerekse çalışanlarına anlatabilmek için. Biz de bu firmalardan biriyiz. Türkiye’de meydana gelen iş kazalarının % 57 sinin 50 kişiden daha az işçi çalıştıran iş yerlerinde meydana geldiği saptandı. Bu örnekte aslında neden uygulamanın daha küçük işyerlerine yönelik yapıldığının da bir göstergesi durumunda. Bu bölgede de turistik oteller, sağlık tesisleri ve okullarımız da var. Ve bunların her birinde 50 kişiden fazla kişi görev yapıyor. Uygulamanın ülkemize önemli faydalı getireceğine inanıyorum” açıklamalarında bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.