banner461
banner195

Kavak Kasabasında Yapımı Tamamlanan 5 Tesisin Açılışı Gerçekleştirildi

İlimiz Kavak Beldesinde yapımı tamamlanan Recep Tayyip ERDOĞAN İlkokulu, 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu, Emek Cami, Kavak Spor Kompleksi, Kavak Düğün Salonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kavak Kasabasında Yapımı Tamamlanan 5 Tesisin Açılışı Gerçekleştirildi
07 Nisan 2017 Cuma 18:50

banner143
banner134
İlimiz Kavak Beldesinde yapımı tamamlanan Recep Tayyip ERDOĞAN İlkokulu, 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu, Emek Cami, Kavak Spor Kompleksi, Kavak Düğün Salonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Recep Tayyip Erdoğan İlkokulu önünde düzenlenen Toplu Açılış Törenine; İlimiz Valisi İlhami AKTAŞ, Milletvekilleri Mustafa AÇIKGÖZ, Murat GÖKTÜRK, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan ÜNVER, İl Özel İdare Genel Sekreteri Savaş BENLİ, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman ÖZGÜN, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim SALAŞ, NTSO Başkan Yardımcısı Yüksel BABAOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, İl Müftüsü Yakup ÖZTÜRK, ilçe ve belde belediye başkanları, kaymakamlar, daire müdürleri ve Kavaklı vatandaşlar katıldı.

Törenin açılışında konuşan Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit, Memleketimizin cennet köşesi Kavak Kasabamıza güzel hizmetler kazandırmak adına büyük çaba gösterdiğini Valimiz ve AK Parti Milletvekillerinin de desteği ile kısa sürede kasabalarına önemli hizmetler kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.
Vali AKTAŞ konuşmasında; “bugün burada açılışı için bir araya geldiğimiz beş tesisin belde için ne kadar anlamlı ne kadar önemli olan açılışı burada yapıyoruz. Bugün burada özellikle Reisimiz, büyüğümüz Allah başımızdan eksik etmesin sayın Cumhurbaşkanımızdan adını alan ilim irfan yuvasından, imam hatip ortaokuluna, halkımızın büyük ihtiyaçlarından olan düğün salonundan, gençlik merkezinden, spor kompleksine emeği geçen herkesin öldükten sonra hayır defterinde sevaplarına nail olunacağı camii’nin açılışı için bir arada bulunuyoruz.

 Türkiye’deki diğer belde belediyelerle karşılaştırdığımızda aslında büyük bir başarıya imza atılmış, büyük emek ve özveriden elde edilmiş tesislerin açılışını yapıyoruz. İnşallah bu tesislerde gençlerimiz, halkımız özellikle ilkokulda okuyacak çocuklarımız bunun kıymetini bilerek kendilerini yetiştirecek ben öğretmenlerimizden özellikle, 15 Temmuz Şehitlerimizin ve ilkokulumuza da Recep Tayyip ERDOĞAN isminin sadece levhalarda kalmayıp buralarda gençlerimizi, çocuklarımızı yetiştirdikleri ve hepimizin geleceği için faydalanılacak, hepimizin bir Recep Tayyip ERDOĞAN yetiştirmeleri gerektiğini özellikle belirtmek istiyorum.
Ben bu duygu ve düşüncelerle bu tesislerin yapımında emeği geçen herkese ve özellikle Kavak Belediye Başkanı Celal YİĞİT’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Kavak Belediye Başkanı Celal YİĞİT, tarafından belde de gerçekleştirilen yatırımlara katkılarından dolayı Vali AKTAŞ’a, plaket takdim etti.
Daha sonra, Vali AKTAŞ, Milletvekilleri Mustafa AÇIKGÖZ, Murat GÖKTÜRK ve beraberindeki protokol üyeleri İl Müftüsü Yakup ÖZTÜRK tarafından  yapılan duaların ardından,  Kavak Beldesinde yapımı tamamlanan Recep Tayyip ERDOĞAN İlkokulu, 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu, Emek Cami, Kavak Spor Kompleksi, Kavak Düğün Salonu Yerinin açılış kurdelesi kesilerek hizmete sunuldu
 

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.