banner461
banner195

Kavak Spor Kompleksi İnşaatı Başladı

Kavak Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan, çocukların ve gençlerin spora teşvikinde büyük önem taşıyan Kavak  Spor Kompleksi’nde dev adım atıldı.

Kavak Spor Kompleksi İnşaatı Başladı
14 Kasım 2016 Pazartesi 09:29

banner143
banner134
Kavak Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan, çocukların ve gençlerin spora teşvikinde büyük önem taşıyan Kavak Spor Kompleksi’nde dev adım atıldı.  17.500  metrekarelik alana yapılacak tesisin bünyesinde 1.350 seyirci kapasiteli tribün , kapalı halı saha ,  basketbol sahası ,  tenis kortu , hentbol sahası , voleybol sahası , koşu ve yürüme yolları , park piknik ve kamelya alanı   kafeterya , soyunma  odası ,  duş kabinleri  bulunacak. Belediyemizin başta spor olmak üzere birçok önemli projeleri olduğunu belirten Kavak Belediye Başkanı Celal YİĞİT , “kasabamızı  altyapısıyla ve üst yapısıyla bir dayanışma  merkezi haline getirmek, yaşlısıyla genciyle  uyum içerisinde yaşayan bir kasaba  yapmak hedeflerimizin başında geliyor. Kavak  için en büyük hedeflerimizden birisi de kasabamızı  spor merkezi hüviyetine büründürmektir.

Günümüz dünyasında teknolojinin ve iletişim araçlarının yoğun olarak kullanıldığı ortamda çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan koruyabilmenin en önemli yolu onları spora teşvik etmektir . Genç kuşaklarımızı, çocuklarımızı geleceğe taşırken ilme, tarihe, kültürel değerlerine bağlı olarak sporla yetiştirecek olmaktan dolayı da ayrıca heyecanlıyız. Çocuklarımız ve gençlerimiz burada spor yapıp sosyal ve kültürel tesislerden istifade etmesinin  mutluluğu içerisindeyiz. Kompleksimiz çocuklarımıza, gençlerimize ve Kavak’lı  hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.