banner461
banner195

Kavga, Gürültü Kimseye Bir Şey Kazandırmaz

Nevşehir Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Mustafa Gök, ilimizde gerçekleştirilecek olan esnaf odaları seçimlerinin centilmenlik ve karşılıklı anlayış içerisinde geçmesini arzu ettiklerini söylerken, kavga ve gürültünün kimseye bir kazandırmayacağının altını çizdi.

Kavga, Gürültü Kimseye Bir Şey Kazandırmaz
13 Ocak 2014 Pazartesi 09:22

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Mustafa Gök, ilimizde gerçekleştirilecek olan esnaf odaları seçimlerinin centilmenlik ve karşılıklı anlayış içerisinde geçmesini arzu ettiklerini söylerken, kavga ve gürültünün kimseye bir kazandırmayacağının altını çizdi.

 Nevşehir’de esnaf ve sanatkar odalarının seçimlerinin Ocak ve Şubat aylarında ağırlıklı olarak yapılmasının beklendiğini dile getiren Nevşehir Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Mustafa Gök, “Ocak 2014 Türkiye genelindeki esnaf odalarında seçim tarihinin start aldığı bir tarih. 01 Ocak’ta başlayan esnaf odalarındaki seçimler 31 Mart 2014 tarihine kadar sürecek. Bu tarihler arasında bütün esnaf ve sanatkarlar odaları olağan genel kurullarını yapmak durumundalar. Fakat Mart ayında yerel seçimlerde yapılacağından esnaf odası seçimlerinin Ocak ve Şubat aylarında yapılacağını düşünüyorum. Bu genel kurullarda görevi bırakacak, odasında görev değişimi olacak odalarımız var. Bu arkadaşlarımın hepsinin de Nevşehir’imize hizmet ettiği kanısındayım. Yeni göreve gelecek arkadaşlarımızın da odasına ve esnaf sanatkar camiasına yeni bir heyecan katacağını düşünüyorum. Kolay değil oldukça kıt bütçelerle odasına bağlı üyelerine hizmet götürme gayretindeler. Üye silinmeleri oldu. Benim odamda 70’e yakın oda üyesi silindi. 154 üyemiz var ve bunlardan aldığımız üye aidatları odamızın genel giderlerini bile karşılayamıyor bazen. Biz odamıza yeni gelir kaynakları bularak bu sıkıntılı durumu aşmaya gayret ediyoruz. Elde ettiğimiz gelirlerle özellikle ramazan ayında çeşitli yardım faaliyetlerinde bulunarak, üyelerimize maddi ve manevi destek olarak faaliyetlerde bulunmaya çalışıyoruz. Sonuçta yapılacak olan bir seçim. Ancak seçimlerin kırmadan, dökmeden bu seçimlerin yapılması en büyük arzumuz. Kırıcı ve rencide edici davranışlar sergilenmeden bu seçim döneminin geçirilmesini arzu ediyorum. Kavga, gürültü kimseye bir şey kazandırmaz. Tam tersine esnaf ve sanatkar camiasına kaybettirir. Allah bu seçimlerde aday olacak olan arkadaşlarımızın, yönetimlerinin yardımcısı olsun. Şu ana kadar benim odamda üyelerimiz bizden memnun olduklarını bize ifade ettiler. Bize görev verildiği sürece biz görevden kaçmayız” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.