banner461

Kaymaklı'da Sigarayı Bırakanlar Ödüllendirildi

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nde, sigarayı bırakanlar için ödül töreni düzenlendi.

banner503
Kaymaklı'da Sigarayı Bırakanlar Ödüllendirildi
10 Şubat 2018 Cumartesi 10:54

banner143
banner134
Kaymaklı Belediyesi tarafından “9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü” kapsamında bir ay önce başlatılan Kaymaklı Sigarayı Bırakıyor etkinliği ile birlikte sigarayı bırakan 10 kişi için tören düzenledi. Sigarayı bırakan vatandaşlara sertifika ile birlikte spora teşvik amacıyla eşofman takımı ve spor ayakkabısı hediye edildi.
Kaymaklı Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleşen törende konuşan Belediye Başkanı Halit ELMA, sigara içenlerin harcamadan öteye sağlığını yaktığını söyleyerek şunları kaydetti;
“9 Şubat sigaraya karşı bir farkındalık oluşturma ve sigarayı bırakma günü olarak önem arz ediyor. Sigara içenler harcamalarından öteye sağlıklarını da yakmaktadırlar. Milli servetimizi, özellikle genç canlarımızı, ihtiyarlarımızı korumak için bu farkındalığı oluşturmamız gerekiyor. 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü, sigara kullanma alışkanlığı olan insanların sigaranın zararları konusundaki bilgilerini artırmak suretiyle, insanların sigara kullanma alışkanlığından uzaklaşmasına sebep olacak birtakım davranış değişikliklerine sebep olmaktır. Sigarayı bırakan arkadaşlara ömür boyu mutluluklar diliyorum. Kendileri için yaptıkları bu mücadelenin sigara içenlere örnek olmasını diliyorum”
Bir hastalık olarak kabul edilen sigara kullanma alışkanlığından kurtulabilmek için sağlık çalışanlarının desteğine ihtiyaç vardır. Sağlık Bakanlığı “Alo 171 Sigara Bırakma Hattı”da sigarayı bırakmak isteyen kişilere destek verilmektedir.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.