banner461
banner195

Kayseri de Boğazköprü yenileniyor

Kayseri'ye, Ankara, Niğde ve Nevşehir yönlerinden girişin yapıldığı Boğazköprü Kavşağı, Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü tarafından yenileniyor.

Kayseri de Boğazköprü yenileniyor
26 Nisan 2014 Cumartesi 10:38

banner143
banner134

 Kayseri'ye, Ankara, Niğde ve Nevşehir yönlerinden girişin yapıldığı Boğazköprü Kavşağı, Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü tarafından yenileniyor. Yenileme çalışmaları sonucunda, Boğazköprü'de ulaşımı sağlayan 4 köprü yenilecek ve 2'şer şeritli olan yollar, 3'er şeride çıkarılacak.

Ankara-Niğde ve Nevşehir tarafından girişte bulunan Boğazköprü kavşağından Serbest Bölge kavşağı girişine kadar Karayolları 6. Bölge Müdürlüğünce başlatılan Köprü ve Kavşak düzenleme çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar süresince Kayseri'ye giriş ve Kayseri'den Ankara, Niğde ve Nevşehir istikametlerine çıkış Kuzey Çevre Yolu ile sağlanıyor.

Boğazköprü'deki çalışmalarla ilgili bilgi veren Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Boğazköprü'de ulaşımı sağlayan dere yatağı ile demiryolu üzerinde bulunan 4 köprünün yenileneceğini ve 2'şer şerit olan yolların ise 3'er şeride çıkarılacağını bildirdiler. Boğazköprü Yenileme Projesi'nin tamamının 12 milyon 200 bin lira bedelle yapılmasının planlandığını kaydeden yetkililer, yenileme çalışmalarının 1 yılda tamamlanmasının planlandığını ancak daha kısa sürede bitirilmesi için yoğun bir çaba sarf edildiğini de ifade ettiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.