banner461
banner195

Kayseri’de baraja uçan otobüste Ölü Sayısı 8 Yaralı Sayısı 24 ...Kayıp Sayısı 2

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde Nevşehirin Gülşehir ilçesinden giden öğretmen ve ailelerini taşıyan midibüsün kaza yapması sonucu hayatını kaybedenlerin ve yaralananların isimleri belli oldu…

01 Mayıs 2013 Çarşamba 17:47

banner143
Nevşehir den Kayseri Yahyalı Baraj Göletine Midübü
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Muammer Başer şuan olay yerinde bulunan Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun ile canlı telefon bağlantısı ile Kayseri’de baraja uçan otobüste Ölen ve yarlıların isimleri hakkında son bilgileri verdiler.

İşte ölenlerin isimleri:

17.30 itibariyle kazada ölenlerin isimleri Şöyle

VEDAT ALİ GÜR -Kozaklı Nüfusuna kayıtlı

HANDAN AYDIN - 

SERPİL YÜCEL KÜRK

SEDAT SELVİ- Karacaşar Nüfusuna kayıtlı

EREN BOZKURT-Gülşehir Nüfusuna kayıtlı

SELİM KOÇAK

MÜNİFET KOÇAK

SÜMEYRA BOZKURT-Gülşehir Nüfusuna kayıtlı

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muammer Başer şuan olay yerinde bulunan Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun ile gerçekleştirdiği telefon bağlantısında şu bilgilere ulaştılar.

Kazada Otobüs içerisinde bulunan yolcu sayısı içinde farklı bilgiler var.Net henüz bir bilgi yok 32 yada 34 kişinin olduğu söyleniyor.

Şuan 32 yolcu düşüncesinden yola çıkarak 2 kişinin kayıp olduğu belirtiliyor. Kazada kurtulanların psikolojileri bozuk olduğundan net ve sağlıklı bilgi edinemiyor onun için şuan Adana dan getirilen özel dalgıçların arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini söylediğini ifade etti.

 

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Muammer Başer şuan olay yerinde bulunan Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun ile sürekli iletişim halinde oldukları ve sıcak gelişme yaşandıkça bizleri bilgidar edeceklerini belirttiler.

 

Yeni gelişme olduğunda sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


Resimde hayatını kaybeden Okul Müdürü Vedat Ali GÜR ...Ve diğer resimde aynı okuldan Sümeyra BOZKURT - Özel Eğitim Öğretmeni resimleri var.Allah rahmet eylesin...


Nevşehir’den Kayseri’nin Yahyalı ilçesine gelen tur otobüsünün içinde bulunan Hatice Selvi (18), Nail Yalçin (45), Levent Selvi (25), Emirhan Gür (11), Faruk Başavcı (23), Sibel Şahin (29), Dürdane Obruk(29), Zeynep Ecrin Obruk (4), Mehmet Obruk (38), Semra Gür (43), Sefa Koçak (40), Ayşe Aksoy (40), Selçuk Belge (31), Beyza Yalçın (11), Beyza Kocak (13), Fatma Yalçın (42), İbrahim Aksoy (42), Mehmet Selvi (45), Ömer Arslan (28), Hatice Selvi (48), Gamze Arslan (25), Zeynep Taşdemir (21), Çağlar Aksoy (24), Hümeyra Bozkurt (26), Esra Bozkurt (3), anne Özdemir (50), Aydan Arısoy (24) yaralandı.

Kazada, Handan Aydın, Sedat Selvi, Serpil Yücetürk, Vedat Ali Gür, Eren Bozkurt, Sümeyra Bozkurt hayatını kaybetti. 

Kayıp olan Selim Koçak (8) ve Münifet Koçak’ın (36) cansız bedenlerine ulaşıldı. Arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları sonucu ulaşılan cesetler, göletten çıkarıldı.

Nevşehir'de Acı Bekleyiş

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde öğrenci ve velileri taşıyan midibüsün kaza yapması sonucu hayatını kaybedenlerin ve yaralananların yakınları Nevşehir'in Gülşehir ilçesinden gelecek haberi merakla bekliyor.Kayseri'de kaza yapan midibüste hayatını kaybeden ve yaralananlardan gelecek olan haberi Nevşehir'in Gülşehir ilçesindeki Sevim-Erdoğan Öz İlköğretim okulu'nda toplanan öğretmen ve öğrencilerin okulundaki bekleyiş sürüyor. Okul bahçesinde toplanan veliler ve öğrenciler, Kayseri'den gelecek haberi bekliyor.Sevim-Erdoğan Öz İlköğretim Okulu'nun bahçesinde toplanan bir grup öğrenci ve veli, Kayseri'den gelecek haberi bekliyor. Öğrencilerden Fatma Nur, geziye okulun başarılı öğrencilerinin götürüldüğünü kendisinin ise annesinin izin vermediği için gidemeğini söyledi ve kazadan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Veliler ise, piknikten bir çok öğrenci velisinin ve öğrencinin haberdar olmadığını, kazayı televizyondan öğrendiklerini kaydetti.Öte yandan Gülşehir İlçe Belediye Başkanı Mustafa Dursun, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve kazaya karışanların yakınlarının Kayseri'nin Yahyalı ilçesine gittiği öğrenildi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ÖZKAN AYDIN - 5 yıl önce
köylüm ilkokul arkadaşım olan vedat ali arkadaşima allahtan rahmet arkada kalan kederli ailesine
ve tüm dostlarının başı sağolsun mekanın cennet olsun
Avatar
hüseyin çetinel - 5 yıl önce
kalanlara saglık ölenler allahtan rahmet diliyorum hepimizin başi sagolsun rabbim mekanlarini cenet etsin
Avatar
ihmall - 5 yıl önce
vefat edenlere allahtan rahmet diliyorum yalnız son açıklamalara göre midibüsün freni patlamış. bir gülşehirli olarak söylüyotum bu araçlar kısa mesafede gidiyor geliyor diye bakımları tam yapılmayan araçlar bununla uzun yola çıkılması son derece hatalı...
Avatar
MÜMİN GÜNÇIKTI - 5 yıl önce
bende bir basansarnıç'lı olarak ölenlere rahmet kalanlara da sağlık ve sıhhat diliyorum allah'ım kimsenin başına vermesin...
Avatar
sündüz büyükçekiç - 5 yıl önce
vedat hocam seni unutmucaz allahtan rahmet yakınlarına başsğlığı dileğimle.
Avatar
helmi sarıca - 5 yıl önce
allah rahmet eylesin
Avatar
Oğuzhan Bahat - 5 yıl önce
allah rahmet eylesin :(