banner461
banner195

Kazakistan Büyükelçisi Tüymebayev’den Altınyıldız Koleji Genel Müdürü Üğdeci’ye Anlamlı Ödül

Kazakistan Fahri Başkonsolosu Dr. Halil Uluer’in davetlisi olarak Nevşehir’e gelen Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Tüymebayev “1 Aralık Kazakistan Cumhuriyeti Kurucu Devlet Başkanı Günü” dolayısıyla çeşitli ziyaret ve açılışlara katıldı.

Kazakistan Büyükelçisi Tüymebayev’den  Altınyıldız Koleji Genel Müdürü Üğdeci’ye Anlamlı Ödül
03 Aralık 2012 Pazartesi 14:14

banner143
banner134

 Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen törende konuşma yapan Prof.Dr. Canseyit Tüymebayev  “Hepimiz aynı soydan, aynı temelden geliyoruz. Türkiye ve Kazakistan kardeş ülkelerdir” demiştir.

            Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Filiz Kılıç ve Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, programda birer konuşma yapmıştır.

            Konuşmaların ardından Tüymebayev, Türk dünyasına katkılarından dolayı bazı kurum ve kişilere plaket verdi.

            Altınyıldız Koleji Genel Müdürü Serhat İğdeci’ye Türk dünyasına katkılarından dolayı Büyükelçi Prof.Dr. Canseyit Tüymebayev tarafından ödül verildi.

            Türk  dünyasına katkılarından dolayı ödül alan Serhat İğdeci yaptığı açıklamada; “Bu anlamlı ödülü Altınyıldız Kolejinde birlikte çalışmaktan onur duyduğum Okul Müdürlerimiz Mehmet Eravcı, Özkan Kılınç, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve kurucularımız adına alıyorum. Türk dünyasına Altınyıldız Kolejinin büyük katkıları olmaktadır. Eğitim alanında Kosova’dan Azerbaycan’a, Kazakistan’dan Türkmenistan’a kadar birçok okul ile kardeş okul ilişkisi  sürdürülmektedir.  2000 yılında Azerbaycan Bakü Merdekan’dan kardeş okulumuzdan 50 kişilik bir heyeti Nevşehir’e getirdiklerini ifade eden İğdeci, bu ödülle büyük onur yaşadıklarını belirtimiştir. Kardeş okul görüşmelerimiz Kazakistan ile devam etmektedir demiştir. Kazakistan Fahri Başkonsolosu Dr.Halil Uluer’e, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e ve Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş’a düzenlenen törenden dolayı teşekkür ediyorum” demiştir.

            Büyükelçi Prof.Dr. Canseyit Tüymebayev onuruna verilen akşam yemeğine  Okul Müdür Yardımcısı Aykut Değerlier ile birlikte katılan İğdeci, program sonunda Fahri Başkonsolos Dr.Halil Uluer’i ve Büyükelçi Tüymebayev’i kutlamıştır.

            Programda Nevşehir Belediyesi Korosu ve Kazakistandan gelen topluluk konser ve çeşitli gösteriler sunmuştur. Ayakta alkışlanan programa Nevşehir Milletvekilleri ve kalabalık bir davetli grubu katılmıştır.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.