banner461

Kırşehir'de Deprem !

Saat 19.40'ta merkez üssü Kırşehir'in Çiçekdağı İlçesi olan 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Kırıkkale ve Ankara'da da hissedildi. Depremi Kandilli Rasathanesi 4.9 olarak bildirdi.

Kırşehir'de Deprem !
10 Ocak 2016 Pazar 20:16

banner143
banner134
Kırşehir'de akşam saatlerinde yaşanan deprem paniğe yol açtı. AFAD, depremin büyüklüğünü 5.0 olarak açıkladı.Saat 19.40'ta merkez üssü Kırşeşir'in Çiçekdağı İlçesi olan 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Kırıkkale ve Ankara'da da hissedildi. Depremi Kandilli Rasathanesi 4.9 olarak bildirdi.

 Merkez üssü Çiçekdağ olan ve 4.9 şiddetinde meydana gelen deprem Nevşehir’de de hissedildi. Nevşehir’de on dakika içerisinde üç kez meydana gelen depremde bazı vatandaşların tedirgin olduğu gözlendi. Son sarsıntının ise Çiçekdağı merkezli olduğu ve 4.9 şiddetinde Akşam saatlerinde merkez üssü Çiçekdağı Kırşehir de meydana gelen 4.9 şiddetindeki deprem çevre illerin tamamında hissedildi.  Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan açıklamaya göre deprem Çiçekdağı Kırşehir'de meydana geldi.  Yaklaşık 20 saniye kadar süren deprem Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Ankara ve Kayseri İllerinden Hissedildi. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.