banner461
banner195

KİT Çalışanlarının Sorunları Nevşehir'de Masaya Yatırıldı

Nevşehir de Devlet Personel Başkanlığının 1. KİT Çalıştayı düzenlendi.

KİT Çalışanlarının Sorunları Nevşehir'de Masaya Yatırıldı
22 Şubat 2014 Cumartesi 15:33

banner143
banner134
İçişleri Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığının yaptığı 1. KİT Çalıştayının açılış konuşmasını Devlet Personel Daire Başkanı Mehmet Ali KUNDUZOĞLU yaptı.

   KUNDUZOĞLU'ndan sonra Vali CEYLAN konuşma yaptı. Vali CEYLAN yaptığı konuşmada "Sizleri burada ağırlamaktan onur duyuyorum. Devlet Personel Dairesi Başkanlığı bu çalıştayı düzenlemekle aynı zamanda bölgemizin doğal, kültürel güzelliklerini, Kozaklı Jeotermal tesislerini ve Hacı Bektaş Veli gibi İlimizin büyük değerlerini de Türkiyeye tanıtırlar." dedi.

   Vali CEYLAN'ın konuşmasından sonra İçişleri Bakanlığı Personel Dairesi Başkanı Mehmet Ali KUNDUZOĞLU, Vali CEYLAN'a plaket verdi

   1. KİT Çalıştayı iki gün sürecek olup, çalıştaya katılanlar bölgemizi gezeceklerdir.

KiT çalışanının derdi bitiyor

KİT'lerde çalışan personelin sorunlarının çözümü için düğmeye basıldı. Nevşehir'deki çalıştayda sorunlar masaya yatırılırken, ortaya çıkan sonuçlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in başkanlığında Mart ayında yapılacak Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda değerlendirilecek. 

ÜCRETLER DENGESİZ 
Memur-Sen Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, aynı unvana sahip farklı KİT'lerde çalışan personelin, ücretleri arasında dengesizlikler olduğunu savunarak, bazı KİT'lerde tavan ücret baz alınarak maaşlar belirlenirken, bazı KİT'lerde ise tam tersi temel ücrete göre maaşların belirlendiğini ifade etti. Tonbul, KİT'lerde unvan ve ücret gruplarının yeniden belirlenerek konunun çözüme kavuşturulabileceği değerlendirmesinde bulundu. KİT Personeli Ücret Çalıştayı'na değinen Tonbul, "Çalıştay, sorunların çözümü açısından önemli olacak" dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.