banner461
banner195

Kızılırmak’ta üvez sineği ilaçlaması başlatıldı

Kızılırmak nehrinde 2016 yılının ilk üvez sineğine karşı ilaçlama çalışması başlatıldı.Avanos Çevreyolu Köprüsü üzerinde başlatılan çalışmaya Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan, Avanos Belediyesi...

Kızılırmak’ta üvez sineği ilaçlaması başlatıldı
13 Temmuz 2016 Çarşamba 08:50

banner143
banner134
Kızılırmak nehrinde 2016 yılının ilk üvez sineğine karşı ilaçlama çalışması başlatıldı.
Avanos Çevreyolu Köprüsü üzerinde başlatılan çalışmaya Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan, Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Uzm. Veteriner Hekim Ahmet Demircioğlu, İl Özel İdaresi, İl Tarım Müdürlüğü ve Avanos Belediyesinden görevliler katıldı.
Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Uzman Veteriner Hekim Ahmet Demircioğlu ilaçlama çalışmaları hakkında Vali Aktaş’a bilgi verdi. Demircioğlu, Kızılırmak nehri üzerine kurulan baraj ve HES’lerle birlikte değişen ekosisteme bağlı olarak, 2006 yılında Kapadokya Bölgesinde baş gösteren ve hızlı bir yayılım gerçekleştiren üvez sineğine karşı en etkili mücadelenin nehir içinde yaşam sürdüren larvalara karşı yapıldığını, ve zararlının erişkin hale gelip insan ve hayvanlara zarar vermeden, kontrol altına alındığını ifade etti.
Daha sonra yılın ilk larva ilaçlama çalışmasını Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan Kızılırmak nehrine pompa ile ilaç sıkarak başlattı. (COŞ-SK)
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.