banner461
banner195

Konuk Evi Başka Bahara mı Kaldı?

Kısa adı SAYDES olan Sağlık Çalışanları Yardımlaşma, Dayanışma ve Biriktirme Sandığı ilimizde konuk Evi yapmaya hazırlanıyordu. Ancak, şu ana kadar konuk evi konusunda bir gelişme kaydedilemedi.

Konuk Evi Başka Bahara mı Kaldı?
11 Ocak 2014 Cumartesi 10:31

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kısa adı SAYDES olan Sağlık Çalışanları Yardımlaşma, Dayanışma ve Biriktirme Sandığı ilimizde konuk Evi yapmaya hazırlanıyordu. Ancak, şu ana kadar konuk evi konusunda bir gelişme kaydedilemedi.

Nevşehir’de geçtiğimiz yıldan itibaren faaliyete başladıklarını dile getiren SAYDES Nevşehir Şube Başkanı Hakkı Tuzdelen, SAYDES’in OYAK benzeri bir özel emeklilik sandığı olarak düşünülebileceğini belirtti. İlimizdeki faaliyetlerine hız verilen SAYDES’in Nevşehir’de 300 dolayında üye sayısına ulaştığını dile getiren Tuzdelen, önümüzdeki günlerde üye yapma çalışmalarının daha hızlandırılacağını dile getirdi.

2010 Yılında kurulan SAYDES’in Türkiye genelinde de Sağlık çalışanları arasında büyük bir kabul gördüğünü kaydeden Tuzdelen, “Nevşehir’de geçtiğimiz yıl faaliyete başladık. Bu yıl faaliyetlerimizi daha da artırıyoruz. Şu ana kadar ilimiz genelinde 253 Sağlık çalışanını üye yaptık. Bu sayının yılsonuna kadar büyük oranda artmasını hedefliyoruz. Bizim Nevşehir’deki en büyük hedeflerimizden biri Nevşehir İl Merkezine bir konuk evi yapmak. Sağlık çalışanlarımızın Üniversitemizde öğrenim gören çocuklarının konaklayabileceği bir yurt şeklinde de yapacağımız konuk evini bu yıl içerisinde Nevşehir’imize kazandırmayı planlıyoruz. Adana ve Ankara da bunun örnekleri var. Halen Konya ilinde de buna benzer bir konuk evi açılması gündemde. Aslında turistik bir yöre olması itibariyle konuk evini Ürgüp ilçemizde açmayı istiyorduk ama İl Merkezinde Üniversitemizin Öğrenci yoğunluğunun daha fazla olması konuk evinin il merkezinde bulunmasını da gerektiriyor” açıklamalarında bulunmuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
SAGLIK CALISANLARI - 4 yıl önce
bu zamana kadar neyi basardinda bunu başaracaksin iyi tatiller
Avatar
hakkı tuzdelener - 4 yıl önce
değerli fib haber :01-01-2014 itibari ile üye sayımız 340 olmuştur.yani sizinle görüştüğümüzden bu yana üye sayımızı %40 daha artırdık.ilgi alaka üst seviyededir.konuk evi projemiz için belediye başkanımızdan destek bekliyoruz.hem ilimiz ekenomisine bir katkımız olur hemde yükseköğrenmimdeki yurt sorununa bir faydamız olur diye düşünüyoruz.ve sizlerinde katkıları ile inşallah bu işi başarırız.selamlar.
Avatar
ERGEN - 4 yıl önce
her üc beş yüz kişiyi toplayan evidi yurtidi yaptırmaya kalkarsa vay bu memleketin haline o kadar oteller yutlar varıken.
Avatar
SAYDES OĞUZ - 4 yıl önce
syn ergen üç yüz beşyüz kişi azimsanacak bi sayi değil özellikle yeni oluşan bir dernek için ve de nevşehirde. yurtlar olduğundan dolayi da öğrenciler kalacak yer sikintisi çekiyor.
Avatar
SAYDES OĞUZ - 4 yıl önce
sayin sağlik çalişanlari adi altinda yorum yapan arkadaşim çalişmalar hakkinda ne bilgin var ki,yürütülen hizmet hakinda ne bilgin var ki birşeyi başaramadin diyorsun eğer birşey başarilmamiş olsaydi 1 yilda dernek kurulup 350 uye ye ulaşilabilir miydi.
Avatar
saydes nevşehir - 4 yıl önce
syn ergen ;yorumunuzda her üç yüz beş yüz üye toplayan derken bu ilimizde rakamlara ulaşabilen kaç tane dernek stk var biliyormusunuz?biz bir dernek ve sandık olarak üyelerimize hizmet sunmak için çabalıyoruz.bu hizmetten tüm sağlıkçılar istifade edecekler.bunda ne kötülük var yada sizler neden rahatsız oluyorsunuz?ilimizde ordu evi polis evi öğretmen evi vb.odaalrın tesisleri yokmu?bizlere gelince neden tepki veriliyor.
Avatar
saydes nevşehir - 4 yıl önce
sağlık çalışanları rumuzuyla yazan arkadaş;benim veya bizlerin bu güne kadar neyi̇ başardiğimizi soruyorsun,çaliştiğimiz yer ve kim olduğumuz belli̇,lütfeder gelirseniz size ve diğer merak edenlere neler yaptiğimizi anlatiriz.ayrica bu güne kadar kimsenin yapamadiği bir işi̇ kurduk ve yaşatmak büyütmek için çaba harciyoruz.madem biz beceremiyoruz buyrun siz gelin yapin biz size destek olalim.