banner461
banner195

Korsan Taşımacılık Yapanlar Devletten Vergi Kaçırıyorlar

İşadamı Yücel AKBAYRAK katıldığı bir ortamda korsan taşımacılık hakkında yaptığı konuşmasında korsan işine girenlere sert bir dille cevap verdi…

Korsan Taşımacılık Yapanlar Devletten Vergi Kaçırıyorlar
12 Ağustos 2014 Salı 13:13

banner143
banner134

 Bazı Rent a car firmaları maalesef ticari taksi gibi çalışıyor…

Yaz sezonu nedeniyle yoğun bir ziyaretçi trafiğine ev sahipliği yapan bazı İllerdeki  otellerle turistik tesislerin içerisinde mesken tutan sözde adı Rent a car firmaları ticari taksi gibi çalışarak, belirli mesafelere göre tarifeli yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Maalesef bunun önünü bir türlü kesemiyoruz.

Korsan taşımacılık yapanlar devletten vergi kaçırıyor

Akbayrak; korsan taşımacıların otel önlerini mesken edinerek yerli ve yabancı turistleri usulsüz taşıyarak para kazandıklarını ve taksici esnafı ile işini doğru dürüst yapmaya   çalışan Rent a Car firmalarını büyük zarara uğrattıklarını belirtti.

 

Ayrıca, hiçbir vergi vermeden taşımacılık yapan korsanlara karşı sıkı bir denetim uygulanmasını da isteyen Akbayrak, "Korsan taşımacılık yapanlar, hem taksicilerimizin hem de bizim sektörden olanların ekmeğini çalıyor hem de devletten vergi kaçırıyorlar. Bir araç alarak yaz boyunca buralardan turist taşıyan korsanlara, birilerinin dur demesi gerekiyor.” Dedi ve daha fazla haksızlığa uğramak istemediklerini belirterek  bir an önce denetim konusunda yetkili tüm kurumların denetimlerini eksiksiz olarak yapmaları gerektiğinin de altını önemle çizdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.