banner461
banner195

Köy Kahvesine Borcu olanlar için işyerinin camına astı

Nevşehir in merkez ilçesine bağlı Boğaz köyündeki bir kahve işletmecisi, borcunu ödemeyen müşterileri için işyerinin camına ilginç bir yazı astı.

Köy Kahvesine Borcu olanlar için işyerinin camına astı
13 Mart 2014 Perşembe 15:27

banner143
banner134
Bu Kahvede Borcu Olanlara Oyun Yok...!

Nevşehir in merkez ilçesine bağlı Boğaz köyündeki bir kahve işletmecisi,kendisine borcu olanların başka kahveye, başka kahveye borcu olanların ise kendi işyerine geldiklerini söyledi.
Kahve işletmecisi bazı müşterilerinden içtikleri çay ve meşrubatların paralarını alamayınca borçlular için ilginç yasak getirdi.İşletmeci Kahve kapısının camına astığı yazıda ; Veresiye Yoktur,Lütfen Borcu olan ödesin,Veresiye teklif etmeyiniz,Borçları olan lütfen oyuna oturmasın şeklinde yazdığı yazıları Kahvenin giriş kapısı camına astı.

Borçlarını istemesine rağmen alamadığını belirten Kahve işletmecisi, 100 ile 500 lira arasında borcu olanlar olduğunu açıklayarak, "Borçlarımı alamadığım için bu yazıyla ilan etmek zorunda kaldım. Defalarca istememe rağmen bir türla alamadım. Kiminin 1 yıl, 3 yıl, hatta 5 yıllık borcu olan var. Eğer borçlarını yine ödemezlerse avukat kanalı ile almayı düşünüyorum" dedi.
İşletmeci yazıyı görerek borcunu ödeyeceğini söyleyenlerin olduğunu ifade etti :"Yazıyı görünce utanan da var, hiç utanmayan da. Hatta zevk alan bile var. Borcumu istiyorum hemen cep telefonunu çıkarıyor, konuşur gibi yapıp bana konuşma fırsatı bile vermiyor. Bana borcu olan başka kahvehaneye gidiyor, başka kahvehaneye borcu olan da benim kahvehaneye gelerek gününü gün ediyor. Ne zamana kadar böyle devam edecek bilemiyorum. " diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
misafir - 4 yıl önce
boğaz köyü acıgöl e bağlı değil orayı düzeltin boğaz köyü nevşehir e bağlı
Avatar
emre özer - 4 yıl önce
mevcut kahveci 2 yıllık kaveci nasıl 5 yıllık borcu olan varmış sizde katıyonuz biraz :)
Avatar
fatih - 4 yıl önce
bu haberi yapanlar mhp teşkilatı oy
istemeye gelmişlerdi daha bogaz köyünün
nereye baglı oldugunu bilmiyorlar siz
düşünün kalanını artık