banner461
banner195

Kozaklı 2015’te Daha da Gelişecek

Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, şifalı olduğu bilimsel araştırmalarla ispatlanmış sıcak su kaynakları sayesinde termal rizmin vazgeçilmez merkezleri arasında yer alan ilçede yatak kapasitesinin her geçen yıl arttığını belirtti.

 Kozaklı 2015’te Daha da Gelişecek
07 Ocak 2015 Çarşamba 23:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, şifalı olduğu bilimsel araştırmalarla ispatlanmış sıcak su kaynakları sayesinde termal rizmin vazgeçilmez merkezleri arasında yer alan ilçede yatak kapasitesinin her geçen yıl arttığını belirtti.

Güven, "7 bin 400 nüfusu ilçemizde otellerin yatak kapasitesi 14 bine ulaştı. İlçedeki gelişmeyi gören ve yaptığı yatırımın meyvesini alan turizmciler yeni yatırımlara yönelerek yatak kapasitelerini artırıyor. İlçedeki termal su kaynaklarından faydalanmak için Türkiye’nin değişik bölgelerinden ve yurt dışından çok sayıda kişi ilçemize geliyor. Gurbetçilerin büyük çoğunluğu daha memleketlerine bile gitmeden buraya geliyor. Kışın da otellerimiz yüzde 60-70 dolulukla hizmet veriyor. Bu da ilçede yaz kış tesislerin hizmet vermesini sağlıyor. Devre mülkler ve hizmete girecek yeni otellerimizle yatak kapasitemiz daha da artacak. Yeni oteller yöre insanına istihdam sağlıyor" diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.