banner461
banner195

Kozaklı Belediye Başkanı Güven’den Bayram Mesajı

Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, Ramazan Bayramı vesilesi ile bayram mesajı yayınlayarak bütün hemşerilerinin ve İslâm âleminin bayramını kutladı.

Kozaklı Belediye Başkanı Güven’den Bayram Mesajı
16 Temmuz 2015 Perşembe 22:05

banner143
banner134
Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, Ramazan Bayramı vesilesi ile bayram mesajı yayınlayarak bütün hemşerilerinin ve İslâm âleminin bayramını kutladı.

Başkan Güven Mesajında, “Oruçla, teravih namazıyla, okuduğumuz, dinlediğimiz ve hayatımıza rehber edindiğimiz Kur’an’la hemhal olarak geçirdiğimiz bir Ramazan Ayını daha geride bırakmış bulunmaktayız” diyen Belediye Başkanı Güven, “Bu ayda orucun derin manevi eğitimini, sahur ve iftarın bereketini, teravihin coşkusunu ve Kur’an tilavetinin kalbimizde huşu uyandırmasının sevincini derinden hissederek gönüllerimizi coşturup maneviyatımızı kuvvetlendirdik. Camilerimiz, cemaatle kılınan namazlarla ayrı bir canlılık kazandı. Ellerimiz her zamankinden daha çok iyiliğe açıldı. Fakirleri, kimsesizleri gözeterek, düşkünlere yardım ederek yardımlaşmanın ve dayanışmanın, hayırda yarışmanın, yaraları sarmanın, insanların derdiyle dertlenmenin en güzel örneklerini sergiledik. Bu vesileyle hikmet gözüyle iç dünyamıza bir yolculuk yapıp, kendimizi sorgulayıp özeleştiri yaparak günah, çirkin ve kötü olan her şeyi geride bırakma kararı aldık” dedi.

 

Ramazan Bayramının, milletçe birlik ve kardeşlik içinde bayramın coşkusunu yaşamak, sevincini ve kederini paylaşmak olduğunun altını çizen Başkan Güven” Öyleyse bu bayramda büyüklerimizi, annemizi, babamızı, yakınlarımızı, komşularımız ve dostlarımızı ziyaret edelim. Bencilliği, kin ve nefreti içimizden söküp atalım, dargınlıklara son verelim.

 

Başkan Güven mesajını şöyle tamamladı: “Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Kozaklılı hemşerilerimin  Ramazan bayramını kutluyor, Bayramın tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice bayramlara kavuşmayı, bütün İslam aleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.