banner461
banner195

Kozaklı da İhmal Yanlarına Kar mı Kalacak?

Nevşehir İl Genel Meclisinin Ağustos ayı oturumunda Kozaklı ilçesinde İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği bünyesinde kurulan Kozturtaş firması aracılığıyla ilçede bulunan tesislere ve konutlara aktarılan Jeotermal enerjinin bedelinin özel idareye bildirilmediği ve bazı tesislerden rüsum bedellerinin tahsil edilemediği belirtilmişti.

Kozaklı da İhmal Yanlarına Kar mı Kalacak?
11 Ağustos 2014 Pazartesi 17:30

banner143
banner134

 İhmal Yanlarına Kar mı Kalacak?

NEVŞEHİR(MHA) İl Genel Meclisinin Ağustos ayı oturumunda Kozaklı ilçesinde İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği bünyesinde kurulan Kozturtaş firması aracılığıyla ilçede bulunan tesislere ve konutlara aktarılan Jeotermal enerjinin bedelinin özel idareye bildirilmediği ve bazı tesislerden rüsum bedellerinin tahsil edilemediği belirtilmişti.

Yapılan açıklamalara göre 2000 Yılında Kozturtaş firması ile hazırlanan şartname doğrultusunda Jeotermal enerjiden faydalanan termal tesislerin, okul, mesken ve kamu dairelerinden alınan ücretlerin il özel idaresine bildirilmediği ortaya çıktı. Ayrıca termal enerjiden yararlanan tesis, kamu dairesi, Okul ya da mesken sayısının ne olduğunun da bilinmediği bildirildi.

Birkaç yıldır İl genel meclisinin gündeminde bulunan ve adeta kangrene dönen sorun hakkında kurulan Araştırma Komisyonunun raporu il genel meclisinin bu oturumunda ele alındı.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda Kozturtaş şirketi yetkililerinden şu ana kadar abonelerden ne kadar ücret alındığı, bir termal tesisin neden yıllardır sıcak su bedelini ödemediği sorulacak, ilçede bulunan termal tesislerin ruhsat durumları da ele alındı.

İl özel idaresi bünyesinde oluşturulan şirket aracılığıyla devletin imkanları kullanılarak özel termal tesislere, kamu kurum ve kuruluşlarına ve meskenlere sunulan hizmette yaşanan ihmalin sorumlusu kim, bunun hesabını kim verecek? Diye sormuştuk.

Şu ana kadar konuya dair ilgililerden bu büyük ihmalin sorumluları ve bu kişilere yönelik nasıl bir yaptırım uygulandığına dair tek bir cümle edilemedi. Bu durum yapılan ihmal birilerinin yanına kar mı kalacak sorusuna neden oldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.