banner461
banner195

Kozaklı Kaplıcaları hemen yanınızda : “ Unutmayın İki gün de olsa tatil tatildir!“

Kozaklı'da bulunan Termal Kaplıca Tesisleri unutulmaz bir gün geçirmenin, ferahlamanın, sağlığın ve huzurun adresi ile Hemen Yanı Başınızda!

Kozaklı Kaplıcaları hemen yanınızda : “ Unutmayın İki gün de olsa tatil tatildir!“
05 Aralık 2015 Cumartesi 19:00

banner143
Kozaklı Termal Otel - Kaplıca Otelleri | Nevsehir Arabul
İlgili Galeriye Git
banner134
Kozaklı'da bulunan Termal Kaplıca Tesisleri unutulmaz bir gün geçirmenin, ferahlamanın, sağlığın ve huzurun adresi ile Hemen Yanı Başınızda!

Kozaklı Termal Kaplıcaları Yılın tüm yorgunluğunu atabileceğiniz bir çok farklı alternatifleriyle şimdi sizlere büyük fırsatlar sunuyor.Unutmayın İki gün de olsa tatil tatildir!

Hemen yanı başımızdaki sağlık dostu şifa kapısı bu eşsiz Kozaklı Termal Kaplıca Cenneti güzelliğinin acaba ne kadar farkındayız ?

Kayseri'den Antep'e, Adana'dan Maraş'a Konya'dan Ankara'ya İStanbul'dan Van'a Urfa ya kadar dört bir yerden gelerek Kozaklı kaplıcalarının sırrını keşfeden binlerce insan akın akın bu şifa kapısı Kozaklı ya koşarken Biz hemen ayağımızın dibindeki Kozaklı nimetlerinden ne kadar haberdar ve ne kadar faydalanabiliyoruz???

Muhteşem Güzellik Hemen Yanı Başınızda!

Yerinizi Şimdi Ayırın, Ödemeyi Konaklama Sırasında Yapın! 

Divaisib Termal Resort Hotel & Spa
Nevşehir-Kozaklı’da bulunan 5 Yıldız konforuyla zevkle diazyn edilmiş Divaisib Termal Resort Hotel & Spa, sağlıklı ve huzurlu bir tatil için gelen tüm misafirlerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Kozaklı Grand Termal

Konfor, kalite ve estetiğin kusursuz bileşimi... 

Roza Resort Termal

2005 yılında açılmış olan termal tesisimiz , İç Anadolu bölgesine termal turizm de yatırım yaparak , öncü tesis olma özelliği ile de 12 ay kesintisiz hizmet vermektedir. Termal suyunun tedavi edici özelliğinin yanı sıra lilyum güzellik merkezinde beden bakımı ve masaj teknikleri ile sizleri rahatlatıyoruz , hem eğlendirip hem de dinlendiriyoruz. 

Dadak Thermal Spa Wellness Hotel

Bu 5 yıldızlı spa otelinde 2 termal havuz, geleneksel Türk hamamı, fitness merkezi ve sauna bulunmaktadır. Nevşehir'de bulunan oteldeki odalarda, düz ekran TV ve özel balkon mevcuttur.


-Asos Termal Deluxe Otel
-Yapısel Termal Kür Hotel
-Sezerler Termal Hotel
-Tera Life Termal Hotel

Aradığınız tüm özelliklere göre farklı alternatifler sunan daha bir çok Kozaklı Termal Kaplıca tesisleri şimdi sizleri bekliyor.
Kozaklı Termal tesisleriyle unutulmaz bir gün geçirmenin, ferahlamanın, sağlığın ve huzurun adresi oluyor...

Nevşehir ve Kapadokya bölgesi Sağlık Turizm merkezi için en önemli yatırımlarından biri olan Kozaklı, bir çok mükemmel tesisiyle hizmet vermeye devam ediyor. 7’den 70’e, bay, bayan herkese hitap eden Kozaklı termal tesisleri, unutulmaz bir gün geçirmenin, ferahlamanın, sağlığın ve huzurun adresi.

 

BAY DOKTOR KOZAKLI...

Başta Solunum yolları ,Kas- İskelet Sistemi Hastalıkları ve cilt rahatsızlıkları olmak üzere birçok derde deva olan Kozaklı Termal Kaplıca Tesisleri, bay, bayan, çocuk, engelli havuzları, özel aile odaları, Türk Hamamı, buhar odası, saunası,  çevre güzelliği ile ziyaretçilerine doyumsuz güzellikler sunuyor. Bunların yanında SPA merkezinde masaj hizmetleri, kese, köpük, cilt hastalıklarına faydalı olan çamur ve sularından da istifade edebilirsiniz.

İşte Kozaklı Suyunun Faydaları :

Kaplıca, sıcak yeraltı sularından yararlanmak için yeryüzüne çıktıkları kaynakların çevresine kurulan hamam görünümündeki tesislere verilen isimdir. İnsan sağlığı açısından yararlı olduğu, bazı hastalıkları iyileştirici özelliği bulunduğu bilinen kaplıcalar, turizm açısından da önem taşırlar.


• Solunum Sistemi Hastalıkları 


Astma bronşiyal, Aronik bronşit, Alerjik üst solunum yolu hastalıkları, Pnömokonyoz'dır. Bu tür hastalıklarda daha çok klimaterapi uygulanmaktadır. 


• Cilt Hastalıkları


Egzema, Akne, Psöriasis, Nörodermit, Kronik rezidüel ürtiker. 


• Kas- İskelet Sistemi Hastalıkları 


Dejeneratif eklem hastalıkları(Kireçlenmeler), Yumuşak doku romatizmaları, Bazı inflamatuar romatizmal hastalıklar (örneğin Ankilozan Spondilit, Romatoid Artrit), Ortopedik girişimler sonrası, Travmalar sonrası'dır. Bu tür hastalıklarda daha çok banyo kürleri uygulanmaktadır. 


• Kalp-Dolaşım Sistemi Hastalıkları 


Kompanse kalp yetmezliği, Fonksiyonel dolaşım bozukluğu, Esansiyel hipertansiyon, Varisler, Periferik arter hastalıkları, Esansiyel hipontansiyon (özellikle ortostatik)'dır. Bu tür hastalıklarda daha çok banyo ve iklim kürleri uygulanmaktadır. 


• Mide-Bağırsak- Metabolizma Hastalıkları 


Mide hastalıkları, Şeker hastalığı, Obesite, Gut, Karaciğer-Safra kesesi fonksiyonel yetmezlikleri'dir. Bu tür hastalıklarda içme kürleri ve şifalı çamur ağırlıklı olarak uygulanmaktadır. 


• Böbrek ve İdrar Yoları Hastalıkları 


Kronik piyelonefrit, Kronik sistit, Kronik prostatit, Böbrek taşları, Fonsiyonel yetmezlik. Bu tür hastalıklarda içme kürü, şifalı çamur ve banyo kürü ağırlıklı olarak uygulanmaktadır. 


• Kadın-Doğum Hastalıkları 


Genital organların müzmin hastalıkları, Vejetatif over yetmezliği, Fonksiyonel sterilite (kısırlık), Ameliyatlar sonrası adhezyon profilaksisi, Dismenore, Fluor. Bu tür hastalıklarda daha çok banyo kürü uygulanmaktadır. 


• Nörolojik Hastalıklar 


Merkezi ve periferik kronik inflamatuar hastalıklar, Omurga hastalıkları, Travmatik lezyonlar, Spastik paraliziler, Nöro ve myopatiler, Vasküler nörolojik hastalıklar, inme rehabilitasyonu, Nöro-vejetatif distoni'dir. 


Etkin Bir Kaplıca Tedavisi Nasıl Olmalıdır?


Etkin bir kaplıca tedavisi, konu ile ilgili uzman doktorun yönlendirmesi ve yetkili doktorun gözetiminde yapılmalıdır. Kaplıca kür tedavisi yetkili olan doktor tarafından düzenlenmeli ve takip edilmelidir. Ayrıca aşağıda belirtilen genel mahiyetteki hususlar tavsiye edilmektedir. 

• Banyo suyunun sıcaklığı 34-36 ºC, 36-38 ºC, 40-42 ºC olmalıdır. 

• Banyo sayısı haftada 3-6 gün arasında değişebilir. 

• Günde tek veya iki banyo uygulanabilir. 

• Yeterli sıvı desteği sağlanmalıdır. 

• Kürde toplam banyo sayısı 15-20 arasında olabilir. Banyo kürünün süresi en az 2, en çok 6 hafta sürer. 

• Termal havuz içinde yüzülmemeli, fazla hareket etmeden dik veya oturur pozisyonda durulmalıdır. 

• Su içi egzersiz yapılacaksa vücudun ne sıcak ne de soğuk hissettiği 34-35 ºC veya daha düşük sıcaklıklarda sular kullanılmalıdır. Kesinlikle daha sıcak sularda egzersiz yapılmamalıdır.

• Kişi banyodan sonra mutlaka iyice kurulanmalı ve termal konfor koşullarına uygun ısıtılmış (24-25 ºC) bir odada yarım ile bir saat kadar dinlenmelidir. 

• Dinlenmeden sonra kişi masaj ve egzersize alınabilir veya sportif aktivitelere katılabilir.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.