banner461
banner195

Kozaklı Kaplıcalarına Yoğun İlgi

Okulların yarı yıl tatiline gireceği dönemde, kaplıcalarıyla ünlü Nevşehir'in Kozaklı ilçesindeki 7 bin 900 yatak kapasiteli otellerin doluluk oranları, yüzde 90'a ulaştı..

Kozaklı Kaplıcalarına Yoğun İlgi
29 Ocak 2015 Perşembe 17:19

banner143
banner134
KOZTEB Kozaklı Termal Tesisler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cumhur Ünal, FİB Haber Merkezimize yaptığı açıklamada, Sömestr tatili nedeniyle kaplıcalarıyla ünlü Nevşehir'in Kozaklı ilçesindeki 7 bin 900 yatak kapasiteli otellerin doluluk oranları, yüzde 90'a ulaştı.. 

Okullların 15 tatile girmesiyle birlikte Şifa Kapısı Kozaklı ilçemiz adeta şifa arayanların akınına uğruyor.Şuan mevcut yatak kapasiyesi 7.900 olan ilçemiz hemen hemen % 90 olarak dolu.... "

KOZTEB Başkanı Cumhur Ünal, FİB Haber muhabirine yaptığı açıklamada, Nevşehir'in Kozaklı ilçesiyle termal turizmde iddialı olduğunu belirterek, ilçemizdeki kaplıca otelleriyle bu alanda giderek söz sahibi olmaya başladığını söyledi. 

Termal Turizmin Yükselen Yıldızı Yine "Kozaklı"
Başta romatizma hastalığı olmak üzere, kadın ve cilt hastalıklarıyla ameliyat sonrası yaraların kapanmasında faydalı olduğu yapılan tahlillerle ispatlanan sıcak su kaynakları sayesinde 7 bin nüfusa sahip olan ilçede yatak kapasitesi şu an 7 bin 200’e ulaştı. Kozaklı Termal Tesisler Birliği (KOZTEB) Başkanı Cumhur Ünal, ilçelerinin artık Türkiye'nin termal turizmin başkenti olduğunu belirterek, turizm yatırımcılarının ilçelerine olan ilgisinin her geçen gün arttığını vurguladı.
Tatil nedeniyle Kozaklı İlçelerindeki şifalı su kaynaklarından faydalanmak için Türkiye’nin değişik bölgelerinden ve yurt dışından çok sayıda turistin Kozaklı’ya geldiğini ve kış sezonunda pansiyon ve otellerde ciddi bir doluluk oranı yakaladıklarını kaydeden Cumhur Ünal, “Özellikle Şifa kapısı Kozaklı ilçemiz Termal Kaplıcalarının faydalarını gören ve Türkiye'nin en Modern tesislerde hem tedavi hem tatil hemde başını dinlemek isyenler için büyük talep gördü, Yatak kapasitesi 7.900 olan Kozaklı ilçemizde rezervasyonlarımız şimdiden % 90 oranında doldu. Özellikle yerli turistlerin ilgisi gerçekten çok güzel” dedi. İlçelerindeki suyun birçok hastalığın tedavisinde etkin rol oynadığını ifade eden KOZTEB Başkanı Cumhur Ünal, sağlık turizminin son yıllarda gelişmesi ile birlikte ilçelerinin Kapadokya turizmine de ciddi katkılar sağlayacağını belirtti. 

Ünal, "İlçemizdeki su içerisinde bulunan mineraller açısından zengin bir su. Kozaklı'nın suyu her derde deva. Tabi ağırlıkla romatizma, cilt, kadın hastalıkları, ameliyat sonrası yaraların kapanması ile ilgili tedaviler de, kemik hastalıklarda etki alanı var. Son yıllarda toplumlar bilişim çağına girdi, yoğun bir çalışma temposu var ve bizim suyumuzun antidepresif bir özelliği var. Yani insandaki stresi alıcı bir özelliği var. Radon gazı intiva etmesi sebebi ile de insandaki deri, hücre yenilenmesini hızlandırmasından kaynaklanan artı bir özelliği var" diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.