banner461
banner195

Kozaklı Yöresi Barajın Tamamlanmasını Bekliyor

Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde temeli 1997 yılında dönemin başbakanı Mesut Yılmaz tarafından atılan Doyduk Barajı nihayet tamamlanıyor.

 Kozaklı Yöresi Barajın Tamamlanmasını Bekliyor
08 Nisan 2014 Salı 17:34

banner143
banner134

 Kozaklı Yöresi Barajın Tamamlanmasını Bekliyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde temeli 1997 yılında dönemin başbakanı Mesut Yılmaz tarafından atılan Doyduk Barajı nihayet tamamlanıyor. 
Ak Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider, “Nevşehir in Kozaklı ilçesindeki Doyduk barajı 30 yıllık hayaldi, bu yıl Ak partiyle gerçek oldu.Su tutmaya başlamış bile Nevşehir’imize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Nevşehir’in Kozaklı ilçesine bağlı Doyduk köyünün yaklaşık 2,5 kilometre kuzeyindeki Deliçay Irmağı'nın kollarından Kalaycık Deresi üzerinde bulunan Doyduk Barajı’nda incelemelerde bulunan Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider; Çok şükür 30 yıllık bir Hayaldi ve AK Parti hükümetimiz döneminde hayata geçiyor. Barajda su tutma işlemi geçtiğimiz aylar içerisinde başladığını ve şuan barajda su tutmaya başladığını görüyoruz. Doyduk barajıyla birlikte Belekli, Küllüce, Kılıçlı, Çayiçi, Doyduk köyleri ile Karahasanlı kasabasına ait 14 bin 520 dekar arazinin sulanmasına başlanabilecek. Baraj için yaklaşık 30 milyon TL’lik bir harcama gerçekleştirildi. 1997 yılının 12. ayında temeli dönemin başbakanı Mesut Yılmaz tarafından atılıp, 3 yıl içerisinde tamamlanması hedeflenen ancak bir türlü tamamlanamayan baraj inşaatı AK Parti iktidarı döneminde gerçekleştirilmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Baraj ile birlikte bölgede gerçekleştirilecek olan sulu tarımın hem Nevşehir ekonomisine hem de Türk tarımına ciddi katkılar sağlayacağı şüphesiz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.