banner177
banner195

Kozaklı'da 120 Bin TL’lik Ödenek Ne Olacak?

Yepyeni turizm yatırımları ile gündeme gelen ve isminden sıkça bahsedilen Kozaklı ilçesinde mevcut Hükümet Konağı’nın ihtiyaca cevap verememesi ile birlikte yeni bir hükümet konağı binasının yapımı gündemde.

Kozaklı'da 120 Bin TL’lik Ödenek Ne Olacak?

banner143
banner134

 120 Bin TL’lik Ödenek Ne Olacak?

NEVŞEHİR(MHA) Yepyeni turizm yatırımları ile gündeme gelen ve isminden sıkça bahsedilen Kozaklı ilçesinde mevcut Hükümet Konağı’nın ihtiyaca cevap verememesi ile birlikte yeni bir hükümet konağı binasının yapımı gündemde.

Kozaklıda gerek nüfus artışı gerekse fiziki gelişime paralel olarak kamu binalarının yetersizliği ve burada görev yapan kamu personelinin kısıtlı imkanlarda hizmet vermeleri tartışılır oldu.

Mevcut hükümet konağının 1954 yılından bu yana hizmet vermesi ve binanın artık işlevini yerine yetiremez hale gelmesi yeni bir hükümet konağı yapımını gündeme getirdi. Bu konuda bakanlık ile yapılan yazışmalar sonucu mevcut binanın onarımı için 2013 bütçesinden 120 bin lira ödenek gönderildiği öğrenildi.

Nevşehir’in termal turizmi ile ünlü Kozaklı ilçesine yeni ve modern bir hükümet binası yapımı için Kaymakamlık tarafından İçişleri Bakanlığı'na teklif yapıldı. Bakanlığın uygun görmesi halinde yeni bina yapımı için ihaleye çıkılacak ve Kozaklı yıllar sonra vatandaşlara daha iyi şartlarda hizmet verebilen bir hükümet konağına kavuşmuş olacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15
Yükleniyor...

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.