banner461
banner195

Kozaklı’da Jeotermal Merkezi Dağıtım Havuzunda Çalışmalar Devam Ediyor

İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Cihan, Kozaklı ilçesinde teknik ekip ile birlikte bölgede bulunan Jeotermal Merkezi Dağıtım Havuzu ve Jeotermal kuyularını inceleyerek yetkililerden bilgi aldılar.

Kozaklı’da Jeotermal Merkezi Dağıtım Havuzunda Çalışmalar Devam Ediyor
27 Kasım 2015 Cuma 10:10

banner143
banner134
 İl  Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Cihan, Kozaklı ilçesinde teknik ekip ile birlikte  bölgede bulunan Jeotermal Merkezi Dağıtım Havuzu ve Jeotermal kuyularını inceleyerek  yetkililerden bilgi aldılar.  
 
Kozaklı ilçesinin Buruncuk Mahallesinde bulunan Belediyeye ait ısı merkezine mahalleyi ısıtmak amacıyla İl Özel İdaresinin yaptığı ihale ile müteahhit firma tarafından hat çekimi işine başlanıldı. Projeye göre; Jeotermal Merkezi Dağıtım Havuzunu altı adet ana Jeotermal Su Üretim Kuyusu besleyecek. Sağlıklı bir şekilde kesintisiz olarak işletmelerin ve abonelerin su ve ısı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla her kuyu için Jeotermal Milli Pompa alınması işine başlanıldı.  
Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Cihan çalışmaları inceledikten sonra yetkililerden bilgi alarak bölgeden ayrıldılar. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.