banner461
banner195

Kültür Eski Bakanı N.K.ZEYBEK Gülşehir'deydi.

Nevşehir Türk Ocağı'nın davetlisi olarak Nevşehir'e gelen Namık Kemal ZEYBEK Cuma akşamı Gülşehir'de Aile Hekimi Dr.Feyzullah GÖVERCİN'in oğlu GÖKTÜRK'ün sünnet düğününe katıldı.

Kültür Eski Bakanı N.K.ZEYBEK Gülşehir'deydi.
23 Haziran 2014 Pazartesi 10:31

banner143
banner134
Nevşehir Türk Ocağı'nın davetlisi olarak Nevşehir'e gelen Namık Kemal ZEYBEK Cuma akşamı Gülşehir'de Aile Hekimi Dr.Feyzullah GÖVERCİN'in oğlu GÖKTÜRK'ün sünnet düğününe katıldı.GÖKTÜRK'e son kitabı "Kızıl Elma"yı imzalayarak hediye eden Namık Kemal ZEYBEK Bölgenin müzikleri ve oyunlarının çok güzel olduğunu keyifle dinlediğini/izlediğini dile getirerek Aileyi tebrik etti. 

Ertesi gün Gülşehir'in tarihi turistik yerlerini gezerek Gülşehir hakkında bilgi aldı. Eğitimci, Nevşehir Türk Ocağı Yönetim Kurulu Üyesi  Tayfur URGENÇ Gülşehir'in  ilkçağ'dan günümüze kadar  tarihi süreci hakkında bilgiler aktardı. İlçenin  Zoropassos-Arapsun-Gülşehir sürecini,  Kepez, Büyük Kale, Açıksaray Harabeleri, Pınarbaşı öz Vadisi, Kızılkatma kilisesi,   Aziz Dimitris Kilisesi, Sadrazam silahtar Karavezir Mehmet Seyyid Paşa Külliyesi ve Camii hakkında bilgiler aktardı. Gülşehir'de son olarak Sn. jean Kilisesi ziyareti ve hakkında bilgiler aktardıktan sonra Gülşehir'den Ortahisar'a oradan da Avanos'a geçti. Daha sonra Kayseri Türk Ocağı'nın davetlisi olarak Kayseri'ye hareket etti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hasan cenker - 4 yıl önce
Bu namık şürekli parti değiştiren deyilmi yav akp ye ne zaman geçiyosun