banner461
banner195

Kuran-ı Kerim’i ve Ezan-ı Şerif’i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı‏

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından İlimizde birincisi düzenlenen Kuran-ı Kerimi ve Ezan-ı Şerifi güzel okuma yarışması sonuçlandı.

Kuran-ı Kerim’i ve Ezan-ı Şerif’i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı‏
06 Nisan 2016 Çarşamba 09:42

banner143
banner134
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Nevşehir'de birincisi düzenlenen Kuran-ı Kerimi ve Ezan-ı Şerifi güzel okuma yarışması sonuçlandı.
İmam hatip ortaokulları arası birincisi düzenlenen Kuran´ı Kerim’i ve Ezanı Şerifi güzel okuma yarışması 05 Nisan 2016 Salı günü Nevşehir Kapadokya Kültür Merkezi´nde yapıldı. Yarışmaya Kuran´ı güzel okuma yarışmasında dünya birincisi Nebi YAŞAR ve Türkiye birincisi Ferhat KARS beylerde teveccüh edip katılarak Kur´an Tilavetleri ile dinleyenleri mest edip ilimizi şereflendirdiler.
Yapılan değerlendirme sonucunda Acıgöl Karapınar İmam Hatip Ortaokulu´ndan Ezanı Şerifi güzel okumada Ali ÇAPUTCU birinci, Gülşehir İmam Hatip Ortaokulu´ndan Fazlı DOĞAN ikinci, Mehmet Avlanmaz İmam Hatip Ortaokulu´ndan Mustafa Serkan Usta üçüncü olarak seçildiler.
Kuran´ı Kerim´i güzel okuma yarışmasında  ise Acıgöl Karapınar İmam Hatip Ortaokulu´ndan Abdülkadir Taha BİLEN birinci, Mehmet Avlanmaz İmam Hatip Ortaokulu´ndan Muhammed Emin BUYRUK ikinci, Gülşehir İmam Hatip Ortaokulu´ndan Fazlı DOĞAN üçüncü olarak seçildiler.
Öğrencilerimize belgeleri ve hediyeleri Din Öğretimi Şube Müdürü Yaşar AYDOĞAN, Müftü Yardımcısı Nazım HAKSEVER, Dünya Birincisi Nabi YAŞAR ve Türkiye birincisi Ferhat KARS tarafından verildi. Yarışma Müftü Yardımcısı Nazım HAKSEVER tarafından tüm şehitlerimizin ruhuna yapılan dua ile son buldu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.