banner461
banner195

Kuranı Bana Rüyamda Ezberlettiler

Nevşehir’in en tanınmış manevi şahsiyetlerinden biri olan Hafız Mahmut Sami Kemikkıran Hoca’ya Dedesi ve Babasının okuduğu Kuranı Kerim ilham vermiş.

Kuranı Bana Rüyamda Ezberlettiler
19 Ağustos 2014 Salı 17:40

banner143
banner134

 “Rüyamda Ezberlettiler Bana”

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in en tanınmış manevi şahsiyetlerinden biri olan Hafız Mahmut Sami Kemikkıran Hoca’ya Dedesi ve Babasının okuduğu Kuranı Kerim ilham vermiş.

30 Eylül 1962 de Nevşehir de doğan Hafız Mahmut Sami Kemikkıran Hoca, henüz 6 aylık iken havale geçirerek iki gözünü kaybetmiş.

Evde aile fertlerince sürekli kuran okunduğundan bahseden ilimizin önemli manevi şahsiyetlerinden Mahmut Sami Kemikkıran Hoca, 49 yıllık hayatında kendisini üzen en önemli olayı anlattı.

Kemikkıran Hoca, “5,5 yaşında iken dedem ve babamın okuduğu Kuran-ı Kerim’i bende pür dikkat dinlerdim. Yasin, Amenel resulü, Tebareke ve Ayetel kürsi’yi ezbere biliyordum. Teyip yoktu o zaman bizde. Hafızlığa 9 yaşında başladım. Dedemle birlikte Ahmet Bilgiç, Zeki Soyak ve İrfan Demirhan hocam bana emeği geçen isimlerdi. Hafız Osman Dileyici hocamdan kıraat ve tecvit dersleri aldım. Hiç unutamadığım ve hayatımın en üzüntülü anı o yaşlarda hafızlık için ezber çalışırken dedem okuyor ben ezberliyordum. Tam Nisa suresinin son ayetine geldim bir türlü ezbere alamadım. Adeta tıkandım o kadar üzüldüm ki o günkü üzüntümü dünyada tarif edemem. Kendi kendime eyvah dedim burada kaldım. Hafızlık burada bitecek dedim. Okuyorum ama unutuyorum. Dedem dedi ki, oğlum bugünlük bir bırakalım evladım. Valla uyudum uyandım rüyamda sabaha kadar okutmuşlar beni. Sabah kalktım abdestimi aldım Allahın izniyle ezberlemişim” dedi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ERGEN - 4 yıl önce
rabbim sana hayırlı uzun ömür versin kadim dostum.
Avatar
hasan - 4 yıl önce
gerçek hoca allah uzun ömür versin
Avatar
abuziddin - 4 yıl önce
çok muhterem hocammm.ellerinden öperimmmmm
Avatar
MEDARI İFTİHAR - 4 yıl önce
NEVŞEHİR'İMİZİN MEDARI İFTİHARI,ALLAH MAHMUT HOCAMDAN DA KENDİSİNİ YETİŞTİRENLERDEN RAZI OLSUN.ALLAH HAYIRLI UZUN ÖMÜR VERSİN,BAŞIMIZDAN EKSIK ETMESİN.