banner461
banner195

Kurbanlık almak için son haftayı bekliyorlar

04-07 Ekim 2014 Tarihleri arasında Kutlanacak olan Mübarek Kurban bayramı öncesinde kurbanlık fiyatlarının bir çok kesime göre oldukça pahalı olduğu ifade ediliyor. Bu nedenle kurban kesmek niyetinde olan Vatandaşların büyük bir bölümünün son haftayı beklediği belirtiliyor.

Kurbanlık almak için son haftayı bekliyorlar
18 Eylül 2014 Perşembe 18:16

banner143
banner134

 NEVŞEHİR (MHA) 04-07 Ekim 2014 Tarihleri arasında Kutlanacak olan Mübarek Kurban bayramı öncesinde kurbanlık fiyatlarının bir çok kesime göre oldukça pahalı olduğu ifade ediliyor. Bu nedenle kurban kesmek niyetinde olan Vatandaşların büyük bir bölümünün son haftayı beklediği belirtiliyor.

Nevşehir Hayvan Pazarında henüz istenilen hareketliliğe ulaşamayan kurban satışlarının bayrama bir hafta kala daha da yoğunlaşacağı gözleniyor. Besicilerin büyük bölümünün elinde küçük ya da büyükbaş hayvan kalmaması için son hafta fiyatları biraz daha düşürmesi Vatandaşın en büyük beklentisi durumunda. Edinilen bilgiye göre şu an itibariyle Nevşehir hayvan pazarında kurbanlık fiyatları küçük baş hayvanlarda 400 ile bin 200 TL arasında değişirken, büyükbaş kurbanlık fiyatları ise 2 bin TL ile 16 bin TL arasında değişiyor. Geçtiğimiz yıllara oranla bu yıl kurbanlık almak isteyenlerin büyük bir bölümünün büyükbaş hayvana yöneldiği ifade edilirken, bu nedenle küçükbaş hayvan sayısının pazarda büyükbaş hayvana nazaran daha az olduğu belirtildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.