banner461
banner195

Kurşunlu Camii 11 Kamera İle İzleniyor

Nevşehir il merkezinde bulunan en önemli tarihi eser olan Kurşunlu Camii son dönemlerde yapılan teknolojik atakla birlikte tam 11 kamera ile izleniyor.

Kurşunlu Camii 11 Kamera İle İzleniyor
11 Haziran 2014 Çarşamba 17:57

banner143
banner134

 11 Kamera İle İzleniyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir il merkezinde bulunan en önemli tarihi eser olan Kurşunlu Camii son dönemlerde yapılan teknolojik atakla birlikte tam 11 kamera ile izleniyor.

Geçtiğimiz yıllarda tarihi camide yaşanan hırsızlık olayları hatırlanacağı üzere camiinin musluklarının bile çalınmasına kadar uzanmıştı. Cami yaptırma ve Yaşatma derneğinin Nevşehir Belediyesinin de desteği ile son birkaç yıl içerisinde geliştirdiği kamera sistemi ile artık camiinin hemen hemen her köşesi kamera sistemi ile izleniyor ve kayıt altına alınıyor.

Kurşunlu Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Levent Ünal, “Son yıllarda camiimizde yaşanan hırsızlık olaylarının ardından bir tedbir olması açısından kamera sistemimizi geliştirdik. Artık camiimizin dört bir yanı kameralarla izleniyor. Bu durum ister istemez hırsızlara da caydırıcılık teşkil ediyor. Bu sistemin kurulmasında bizlere büyük katkı sağlayan Nevşehir Belediye Başkanımız Sayın Hasan Ünver’e teşekkür ederiz” dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
izle me , dinle me! - 4 yıl önce
izleme ve dinlemeler masum güvenlik ihtiyaçlarından mı? muhaberat devletinin gizli fişleme ihtiyaçlarından mı?
anayasal kişi haklarını kim koruyacak? izleyenler mi? aman dikkat , kişisel veriler ortaya saçılınca ağlamayın..
Avatar
terbiyesiz - 4 yıl önce @izle me , dinle me!
ahlaksızlığın lüzumu yok.kendin camiye gitmiyorsun (çünki bunu düşüncelerinden anlıyorum.bir müslüman böyle düşünmez)milleti bari eleştirme,sende biliyorsun ki camilerde hırsızlıklar çoğaldığı için ve genel güvenlik içindir tabikide.
Avatar
mahmut kesersapı - 4 yıl önce
terbiyesiz yazan kardeşim bende 5 vakit namazımı kazaya bırakmadan kılırım çok şükür ama ahlaksız dediği arkadaşımız gibi düşüncelerim aynı ne alaka bir müslüman böyle düşünemez diyorsun sen hangi müslümlerdensin cammiyi allah korur kardeşim