banner461
banner195

Lara Koleji Anne-Baba Okulu Seminerlerine Yoğun İlgi

Nevşehir Özel Lara Koleji eğitim öğretim faaliyetlerinin yanı sıra velilere yönelik yapmış olduğu etkinliklerle de adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor.

Lara Koleji Anne-Baba Okulu Seminerlerine Yoğun İlgi
22 Ocak 2014 Çarşamba 15:37

banner143
banner134

 Nevşehir Özel Lara Koleji eğitim öğretim faaliyetlerinin yanı sıra velilere yönelik yapmış olduğu etkinliklerle de adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Son olarak Anne-Baba Okulu çalışmaları çerçevesinde Aile Araştırmaları Enstitüsü (IFAR) Başkanı, Fatih Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi, Efkan Yeşildağ Lara Koleji velilerine yönelik bir seminer verdi. Konferans salonunda gerçekleştirilen seminere ilgi yoğun oldu. İlgiyle takip edilen seminerde bazı velilerin ayakta kalmasına rağmen semineri takip etmesi dikkat çekti.

            Anne-baba ve eğitimcilerin, çocuk eğitimi ve gelişimi konusunda her geçen gün bilgi birikimlerini geliştirmesine rağmen, çocuklarla ilgili sorunların azalmadığını aksine arttığını dile getiren Yeşildağ, şöyle devam etti: "Evde anne, şefkat, sevgi ve sığınak, babanın ise güç, kuvvet ve otoriteyi temsil etmelidir. Aksi takdirde çocukların bir karmaşa içerisinde kalacaklar ve tutarlı bireyler olarak yetişemeyecekler. Herkes kendi haricinde herkesi değiştirmeye kalkıyor. Kişi önce kendisini değiştirmeli daha sonra bunu başka kişilerden beklemelidir. Çocuklarımız bize birer emanettir. Emanete emanet gibi bakmalıyız. Anne ve babalar kendi üzerine düşen görevi bir hakkın yerine getirmeli gerisine karışmamalıdır. Çocuklarımızın başarılı ve mutlu olmasını istiyorsak başka çocuklarla asla kıyaslamayalım. Bu fayda yerine zarar getirir. Çocuklarımızın ileriki yaşantılarında rahat etmeleri bizim onlara küçükken güvenmemize ve sorumluluk vermemize bağlıdır. Ayrıca çocuklarımıza ve eşimize sevgimizi gösterelim. Baba sevgisinden yoksun kızların ilerde babası yaşındaki kişilere ilgi duyduğunu söylemek istiyorum. Anne ve babalar olarak çocuklarımıza iyi bir örnek olmak zorundayız.” diye konuştu.   

            Programda sorduğu sorular ve yaptırdığı hareketlerle keyifli bir sunum yapan Yeşildağ, baba otoritesinden mahrum veya babanın otoritesinin yanlış uygulandığı ailelerde yetişen çocuklarda da ‘özgüven’ problemi görüldüğünü hatırlattı. Her çocuk, anne ve babasıyla baş başa vakit geçirmekten hoşlanır. Çünkü bu, onun kendisini sizin yanınızda özel ve değerli hissetmesini sağlayacaktır. Eşinize ve çocuklarınızı özel vakit ayırın.” uyarısında bulundu. Lara Koleji müdürü Ulaş İnönü  “Geçen yıl da düzenlenen seminere, ilginin artarak devam etmesi bizleri çok mutlu etti. Bu tür seminerleri sıkça düzenleyip anne ve balarımıza katkı sağlayacağız. Annelik ve babalık oldukça keyifli ve zor bir sanattır. Bu sanatın inceliklerine seminerlerle dikkat çekmeye çalışacağız" şeklinde konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.