banner461
banner195

Lara Koleji Öğrencileri Köpek Eğitim Merkezini Gezdi

Özel Nevşehir Lara Koleji 4. sınıf öğrencileri “ 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü” münasebetiyle Nevşehir Jandarma At-Köpek Eğitimi ve Meslek Edindirme Kurs Merkez Komutanlığını( JAKEM ) ziyaret ettiler.Lara Koleji öğrencileri, gerek komutanların gerekse merkezde görevli personelin güler yüzleri ile karşılandılar.

Lara Koleji Öğrencileri Köpek Eğitim Merkezini Gezdi
05 Ekim 2012 Cuma 16:17

banner143
banner134

 Özel Nevşehir Lara Koleji 4. sınıf öğrencileri “ 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü” münasebetiyle Nevşehir Jandarma At-Köpek Eğitimi ve Meslek Edindirme Kurs Merkez Komutanlığını( JAKEM )  ziyaret ettiler.Lara Koleji öğrencileri, gerek komutanların gerekse merkezde görevli personelin güler yüzleri ile karşılandılar.

 

 JAKEM gezisine merkezdeki müzeyi gezmekle  başlayan öğrenciler, iskeletleri ve eski kıyafetleri görünce oldukça şaşırdılar.Jandarmanın Türkiye'deki tek eğitilmiş köpek yetiştirme çiftliği olan Nevşehir JAKEM' deki hayvanlar görülmeye değerdi. Daha sonra eğitilmiş köpeklerin gösterisi büyük alkış aldı. Farklı cins hayvanları bir arada gören öğrenciler heyecanlı anlar yaşadılar. JAKEM görevlileri köpeklerin eğitildiği zaman gerek arama kurtarmada gerekse asayiş olaylarında ne kadar faydalı olabileceklerini anlattılar.

Gezi boyunca öğrenciler köpekleri  ve atları sevip onların nasıl beslendiklerini ve eğitildiklerini öğrendiler. Lara Koleji 4. sınıf öğretmeni Dündar Çevik  “ Öğrencilerimizin hayvan sevgisini ve hayvanları korumanın önemini daha iyi anlamaları için bu merkeze getirdik. Gezi öğrencilerimizin  bilgilenmesi adına çok faydalı oldu. JAKEM  yetkilileri  grubumuzla çok ilgilendiler. Kendilerine ilgi ve güler yüzlerinden dolayı  teşekkür ediyorum. ” dedi. Gezi sonunda hatıra fotoğrafı çekildi ve  merkezdeki görevlilere çiçek  takdim edildi.

ğini de sözlerine ekledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #lara-koleji-

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.