banner461
banner195

Lara Koleji Öğretmenleri Kan Bağışında Bulundu

Nevşehir Özel Lara Koleji öğretmenleri Kızılay Haftası münasebetiyle kan bağışına dikkat çekmek amacıyla kan Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Lara Koleji Öğretmenleri Kan Bağışında Bulundu
01 Kasım 2013 Cuma 12:33

banner143
banner134
Nevşehir Kızılay binasında gerçekleştirilen kampanyaya öğrenciler de götürülerek kan bağışının önemine dikkat çekildi. Öğretmenlerin bazıları  ilk defa kan verdiklerini belirtirlerken heyecanlı oldukları  gözden kaçmadı. Bağış formunu dolduran öğretmenler, Kızılay görevlilerince bazı testlerden geçirildi. Kızılay görevlileri, testlerin ardından bire bir görüştükleri öğretmenlerden  geçmişte yaşadıkları hastalıkları hakkında bilgiler aldı. Kan bağışı bulunmasında sakınca bulunmadığı tespit edilen öğretmenler  kan bağışında bulundu. Bağışta bulunan öğretmenlere  meyveli soda ve çikolatalı bisküvi ikram edildi.

Kan bağışımda bulunan öğretmenlerden Derviş Bedir “ Kan, günümüzde en çok ihtiyacı hissedilen konuların başında geliyor. Bu konuda toplumda bir hassasiyet, bir farkındalık oluşturulması gerekiyor. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır prensibiyle bu kampanyaya destek veriyoruz. Bir gün kendimize ya da bir yakınımıza acil kan ihtiyacı olabileceğini unutmamalıyız ” dedi. Kan bağışı kampanyasını izleyen öğrencilerden Süeda Anlar ise “Öğretmenlerimizin böyle güzel bir kampanya için kan veriyor olması beni çok mutlu etti. Ben de büyüyünce mutlaka kan vereceğim ” şeklinde konuştu.

 Lara Koleji müdürü  Ulaş İnönü ise okul olarak sosyal sorumluluk projelerine de büyük destek verdiklerini belirterek “ Kan vermesinde engel olmayan herkesin sağlıklı bir hayat adına belli aralıklarla kan vermelerini tavsiye ediyorum. Ayrıca düşünmeliyiz ki, kan vererek acil kan ihtiyacı olan insanlara  bir umut olabiliriz. Ben kan veren arkadaşlarımıza ve bizimle yakından ilgilenen Kızılay yetkililerine çok teşekkür ediyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yazık Oluyor - 3 yıl önce
aralarında öyle değerli insanlar var ki üst mevkilerinde ki abi̇' leri̇ni̇n menfaatleri̇ne çaliştiklarini fark etmeyen , i̇nşallah uyanirlar ve nasil bi̇r dümeni̇n i̇çi̇nde o lduklarini anlarlar ! üzüntüm o yönde