banner461
banner195

Lara Kolejinde Tatbikat Heyecanı

28 Şubatta başlayan Sivil Savunma Haftası etkinlikleri kapsamında Özel Lara Kolejinde sivil savunma tatbikatı gerçekleştirildi.

Lara Kolejinde Tatbikat Heyecanı
28 Şubat 2013 Perşembe 16:31

banner143
banner134

28 Şubatta başlayan Sivil Savunma Haftası etkinlikleri kapsamında Özel Lara Kolejinde sivil savunma tatbikatı gerçekleştirildi. Yangın sirenlerinin çalmasıyla başlayan tatbikatta, Lara  Koleji Sivil Savunma Kulübü tarafından yapılan personel tahliyesi ve sivil savunma tatbikatı başarıyla gerçekleştirildi. Lara Koleji öğrencileri ve personel okul binasını hiçbir izdihama ve kargaşaya sebebiyet vermeden 45 saniyede başarıyla boşaltarak, okulun bahçesindeki tören alanında toplanıldılar.

Büyük heyecan içinde gerçekleştirilen tatbikatta öğretmenler tarafından öğrencilere sivil savunma ve itfaiyenin çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Başarılı geçen sivil savunma tatbikatı sonrasında öğrenciler tekrar sınıflarına döndüler. Özel Lara Koleji Müdürü Ulaş İnönü öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada  “ Doğal afetler, yangınlar ve benzeri felaketlerin hiçbir zaman gerçekleşmesini istemiyoruz.Ama maalesef insan olarak bu tür felaketlerle her zaman karşı karşıya kalabiliriz. Ülkemiz deprem kuşağında olan bir ülke olması dolayısıyla bu tür tatbikatları belirli periyotlarla gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bu şekilde hem okul hem öğrenci hem de personel olarak her an hazırlıklı olmuş oluyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.