banner461
banner195

Larali miniklerden sağlıklı beslenme sergisi

Nevşehir Özel Lara Koleji 2. Sınıf öğrencilerinin sağlıklı beslenmeyle ilgili düzenledikleri etkinlik okul sergi salonunda açıldı.

Larali miniklerden sağlıklı beslenme sergisi
24 Ekim 2014 Cuma 14:06

banner143
banner134

 Nevşehir Özel Lara Koleji 2. Sınıf öğrencilerinin sağlıklı beslenmeyle ilgili düzenledikleri etkinlik okul sergi salonunda açıldı. Hayat Bilgisi dersinde işlenen konularla ilgili açılan sergiye öğrenciler ve öğretmenler büyük ilgi gösterdi. 2. Sınıf öğretmenleri Mustafa Aşık, Filiz Karslı ve Nuray Yazar öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler sağlıklı beslenme adına tüketilecek yiyecek ve içecekleri sergilediler.

Okul müdürü Ulaş İnönü’nün de gezdiği Sağlıklı Beslenme sergisi gün boyunca izleyenlere açık oldu. Öğrenciler sağlıklı yiyeceklerin, sebzelerin ve meyvelerin ne kadar önemli olduğunu sergi sayesinde bir kere daha öğrenmiş oldular. Sergiyi gezen Lara Koleji müdürü  Ulaş  İnönü                                       “Sağlıklı hayat için dengeli beslenmenin önemlidir.  Günümüzde iki büyük problem çocuklarımızı bekliyor obezite ve kaşeksi (aşırı zayıflık). Bu konularda öğrencilerimize seminerler vererek  obeziteye yol açan etkenleri açıklamaya çalışıyoruz.  Kantinimizde hamburger, tost, sosisli v.b. ürünler ve gazlı içecekler bulundurmayarak sağlıklı beslenmeye özendiriyoruz.  Böyle sergilerle de konuya dikkat çekiyoruz. Bu serginin hazırlanmasında emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum ” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.