banner461
banner195

Madem Önüne Araç Koyacaktınız Rampayı Neden Yaptırdınız?

Nevşehir’de belediyenin kaldırımlarda yaptığı ve tekerlekli sandalye ile engellilerin kaldırımlardan rahatlıkla ulaşımını sağlamasının amaçlandığı rampaların zaman zaman bilinsiz ve duyarsız araç sahipleri tarafından araçların park edilmesiyle kapatıldığına şahit olduk. Ancak sadece kaldırımlarda bu olumsuzluk yaşanmıyor.

Madem Önüne Araç Koyacaktınız Rampayı Neden Yaptırdınız?
21 Temmuz 2015 Salı 16:34

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de belediyenin kaldırımlarda yaptığı ve tekerlekli sandalye ile engellilerin kaldırımlardan rahatlıkla ulaşımını sağlamasının amaçlandığı rampaların zaman zaman bilinsiz ve duyarsız araç sahipleri tarafından araçların park edilmesiyle kapatıldığına şahit olduk. Ancak sadece kaldırımlarda bu olumsuzluk yaşanmıyor.

Fotoğrafta da görüldüğü üzere burası Vatandaşın ulaşmakta zorlandığı SGK İl Müdürlüğü. Müdürlük geçtiğimiz yıllarda engelli vatandaşlar tekerlekli sandalyeleri ile kuruma ulaşırsa rahatlıkla hizmet binasına girebilsin diye tekerlekli sandalyeli engelliler için rampa yaptırdı.

Kuruma işi düşen engelliler işte bu rampa sayesinde hizmet binasına ulaşabiliyordu.

Yine fotoğraf karesinde de görüldüğü üzere zaman zaman kurumun engelliler için yaptırdığı rampanın önüne araç park edilmesi suretiyle rampanın önü kapatılmış durumda.

Böyle bir duyarsızlığa karşın SGK Yetkililerinin o önü araçla kapatılan rampadan ya sizin bir yakınınız hizmet binasına tekerlekli sandalye ile ulaşmaya çalışsa idi acaba tepkiniz ne olurdu diye soralım dedik.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.