banner461
banner195

MEDAŞ’a Bakan Fırçası Vatandaş İçin Umut Oldu…!

Medaş’tan sadece Birkaç Gün Geçti Diye Elektiriğimi Kesmeye Geldiler! Diyen bir vatandaşımız MEDAŞ a tepkisini dile getirirken böyle iş olmaz diyerek öfkesini dile getirdi.-Artık yeter bir elektirik faturasının birkaç gün geçmesiyle evlerinin elektiriğini hiç haber vermeden gelip kesiyorlar böyle işmi olur bu nasıl bir ciddiyet…

MEDAŞ’a Bakan Fırçası Vatandaş İçin Umut Oldu…!
01 Mart 2013 Cuma 20:35

banner143
banner134

 Bir kaç kez elektrik faturasını yatırmayı unuttum. Ne haber nede İhbar hiçbir şekilde haber vermeden Bir kaç gün geçti hemen elektriğimi kesmeye geldiler. Faturanın toplamı 25-35 Tl arası. Bide sonraki gelen faturaya açma-kapama bedeli 16 Tl ödetiyorlar. Binlerce, Milyarlarca TL borcu olan firmaların elektriğini kapatmazlar.Bu nasıl bir kurum.Nasıl bir anlayış. Kış şartları malum yeni doğmuş bebeğimiz var elektrik sobasıyla ısınıyor.Hadi yavruma hastalansa bir şey olsaidi bunu nasıl telafi edebilirlerdi dedi.

 

MEDAŞ tarafından Habersizce Elektiriğimizi Kesmiş diyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Vatandaş en azından bundan sonra bir sorun yaşamamak için Bu konuda MEDAŞ ın acil önlem alınmasını bekliyor.

 

Öte ayndan bugün Konya da MEDAŞ Bölge Toplantısına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, MEDAŞ'ın vergi gelirlerini İstanbul'a taşımasının kabul edilemeyecek bir durum olduğunu belirterek, MEDAŞ'ın geri adım atmasını istedi.

 

MEDAŞ Bölge Toplantısı Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın katılımıyla Dedeman Otel'de gerçekleşti. Düzenlenen bölge toplantısında elektrik dağıtımında yaşanan sorunlar masaya yatırıldı. Bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek için Konya'ya gelen Bakan Taner Yıldız bölge toplantısında bölge illerinde elektrik dağıtımında meydana gelen sıkıntıları tüm taraflarından dinledi. Toplantıya  Vali Aydın Nezih Doğan, Aksaray Valisi Selami Altınok, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Niğde Valisi Alim Barut, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş ve Karaman Valisi Murat Koca, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile 6 ilin milletvekilleri, belediye başkanları ve MEDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Ayhan Yavrucu, MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu ve TEDAŞ Genel Müdürü Haşim Keklik katıldı.

Tepkilerini dile getiren vatandaşlar "Ödediğimiz faturalarda adını bilmediğimiz bir sürü kesintiler var. Fatura ödeme tarihini biraz geciktirsek, elektriğimiz hemen kesiliyor, sonrasında ise açma kapama ücreti olarak 10 TL faturamıza yansıtılıyor, ama iş hizmete gelince maalesef karşılığını alamıyoruz, yetkililer oralı bile olmuyor." Dediler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
selami - 5 yıl önce
benimde 1 hafta geçti ihtar falan vermeden hemen kesmişler
Avatar
admin - 5 yıl önce
ramazan bey ben bu habere konu olan olayı bizat kendi şahsım yaşadı.medaşı savunduğunuza göre mutlaka bir çıkarınız var bu işten ...ben faturanın gelip gelmediğini tartışmıyorum.haberdede bu tartışılmıyor.konu şu ki düzenli olarak eletirğini ödeyen biri olarak bankaya ödeme emri yaptım.bir sebeple bankadan para çekilemmeiş burasını geçiyorum artık.ama elektirik kesintisi öncesinde adam bir ihbar yazısı gönderiri.fatura ödenmediği için hemen kesinti yapamassınız.olayı yaşamadın bilmiyorsun belki borozanlığınıda yapma.http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1409557/medas-birkac-gun-gecti-diye-elektirigi-kesmeye-geldiler/1jwj9 sitesinde şikayetlerin hepsi aynı konu ..
Avatar
ramazan - 5 yıl önce
vallaha ya bi adam gibi adam yok mu kimsesizlerin kimi olan tayyip nerde bu olaya bi el atsa artık... cuma günü elektriğimi kesmişler ne yapcam ben 2 gün....cumartesi fatura yatıramıyorum ki...
Avatar
iftira - 5 yıl önce
bişeyi bilip bilmeden karalama yapıyorsunuz bu nasıl bir habercilik böyle.ödenmeyen faturalar için ihbar süresi en az 1 haftadır ve ihbarı ptt dağıtır ve teslim etttiğne dair teyit geldikten sonra elektrik kesilir baktınızmı acaba o şahsın faturasına son ödeme günü ne zamanmış bilipi bilmeden haber yapıyorsunuz
Avatar
ibrahim uysal - 5 yıl önce
iftira yazan yorumcu medaş sıkıntılarını bizde yaşıyoruz medaşı boşa savunma yapmana gerek yok ptt nin dağıttığı ihbarı hiç görmedim postacılar rastgele atar dış kapıya gider 13 gün arayla 3 fatura ödedim hepsi belgeli fatura gelmeden borç çıkıyo medaş ın ne mal olduğunu biliyoruz iftira değil gerçekler bu
Avatar
Muzi - 5 yıl önce
bildiğim kadariyla fatura çiktiktan sonra 10 gün içerisinde elektrik kesiliyor.peki doğal gazda sorun yokmu 8 gün var son ödeme tarihinde su da ise ister 10 gün geçiktir ister 1 gün fiyat sabit 1 tl aliniyor elektrik bunlara bakacak olursan çok çok iyi elektrik olmadan hayat asla olmaz kiymetini bilelim 1 hafta içinde kimsenin elektriğide kesilmez selami kardeşim 10 + 10 gün ertesi gün kesilir :)
Avatar
iftiracı'ya - 5 yıl önce
medaşın ihbarname ile ilgili sorunları üzerine almamak için, devletin kurumu olan ptt ile vatandaşı karşı karşıya getirmek için boyle bi uygulama yapmış olabileceğini de mi duşunmuyorsun. yoksa sende bir medaş çalışanımısın ? :)
Avatar
derinkuyulu - 5 yıl önce
kuyumu bu yıl hiç çaluıştırmadım trafo kaybı nedeniyle 250 tl borcum oluşmuş tarafıma bilgi veril meden aboneliğim iptal edimiş benim suçum ne allah aşkına bu .......firmasına bir dur deyin