banner461
banner195

Mehmet Akif Ersoy mahallesi bir park daha kazanıyor

Kısa sürede Nevşehir’in en gözde yerleşim bölgelerinden biri haline gelen Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Nevşehir Belediyesinin girişimleri ile yeni bir park alanına daha kavuşuyor.

Mehmet Akif Ersoy mahallesi bir park daha kazanıyor
26 Aralık 2014 Cuma 11:04

banner143
banner134

 Kısa sürede Nevşehir’in en gözde yerleşim bölgelerinden biri haline  gelen Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Nevşehir Belediyesinin girişimleri ile yeni bir park alanına daha kavuşuyor.

Nevşehir şehir merkezinde son yılarda yeni   TOKİ yerleşim alanlarının yapılandırılmasıyla birlikte hızlı bir yapılaşmanın ortaya konulduğu yaşam merkezlerinden biri  haline gelen Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde  Nevşehir Belediyesi artan   yeşil alan ihtiyacının karşılanması amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda Mehmet Akif Ersoy  Mahallesinde Kent Ormanına çıkış alanında bulunan yaklaşık 2500 metrekarelik  bir alan  üzerinde Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenleme çalışmalarının sürdürüldüğü çocuk oyun alanı ve dinlenme parkı, önümüzdeki günlerde hizmete kazandırılacak.

Çocuk oyun alanı ve dinlenme parkında,  yürüyüş parkının yanı sıra, çocuk oyun grupları, kamelyalar bulundurulacak. Alan çimlendirildikten sonra çeşitli türde süs bitkisi ve fidanların da ekimi yapılacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hasan Paşa - 3 yıl önce
İş güvenliksiz iş elbisesiz belediyecilik
Avatar
Hasan Paşa - 3 yıl önce
Ni o la admin benim yorumu niye yayınlamadınız guzum