banner461
banner195

Menekşe: “Engelli Olmak Asla Bir Kusur Olarak Görülmemeli…”

Özel Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe "Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve hiçbir zaman yaşama sevincine mani olmamalıdır" dedi.

Menekşe: “Engelli Olmak Asla Bir Kusur Olarak Görülmemeli…”
09 Mayıs 2013 Perşembe 15:26

banner143
banner134

 Özel Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe 10- 16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında, Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli diyen Menekşe şunları kaydetti.

 

'' Türkiye'nin ve dünyanın her yerinde engelli bireylerin toplum nüfusunun belli bir kesimini oluşturuyor.Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve hiçbir zaman yaşama sevincine mani olmamalıdır. Çok sayıda engellinin yaşamdan kopmayarak hayata tutunduğunu hepimiz görmekteyiz. Bu gayretleri sonucunda pek çok alanda başarılarıyla kendilerini kabul ettirerek örnek insanlar olmuşlardır. Onların daha iyi yaşam koşullarına kavuşabilmeleri için, bizlere düşen görev ise engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmak, onların ve yakınlarının yaşamlarını kolaylaştırmaktır."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet yücel - 5 yıl önce
hocam güzel açıklamalarda bulunmuşunuz ama..engelli bireyler için neler yaptınız bugune kadar merak ediyorum...işiniz eğitim....benim gözleri görmeyen bir çocuğum var allah kimsenin başına vermesin..okul çağı geldi malesef nevşehirde eğitim alamıyoruz ya çevre illere yatılı gidecek 6 yaşındaki çocuk üstelik gözleri görmeyen bir sabi....yada 2013 türkiyesinde hem engelli hemde kara cahil olarak yetişecek....sanırım bu konuda herkesin biraz vebali var....örneğin okulunuzda onlara yönelik en azından bir sınıf açmayı düşündünüzmü hiç.....