banner461
banner195

Merhum Müftü Murat Çakır için hatıra ormanı dikildi

9.Nisan 2013 tarihinde trafik kazası sonucu kaybettiğimiz Merhum Müftümüz Murat Çakır için Karacaören yolu 2.Km üzerine hatıra ormanı dikildi.

Merhum Müftü Murat Çakır için hatıra ormanı dikildi
25 Nisan 2014 Cuma 11:03

banner143
banner134

 9.Nisan 2013 tarihinde trafik kazası sonucu kaybettiğimiz Merhum Müftümüz Murat Çakır için Karacaören yolu 2.Km üzerine hatıra ormanı dikildi.Ürgüp Müftülüğünden yapılan açıklamada; “Kıyamet kopmaya başladığında birinizin elinde bir ağaç fidanı bulunsa, kıyamet kopmadan onu dikmeye gücü yeterse hemen diksin”(Ahmet b. Hanbel, 3/91) 

Peygamber Efendimiz Ağaç dikmenin önemini çeşitli hadislerinde belirtmişlerdir.Ürgüp Müftülüğü olarak merhum Müftümüzün isminin yaşatılması ve böyle bir sevaba katkı sağlamak için ağaç dikimine İlçe Müftümüz sayın A. Muhammed ÇINAR, tarım ilçe müdürümüz, Nevşehir orman işletme müdürü, kırka yakın imam-Hatip ve Kuran Kursu ögreticileri katıldılar. Ayrıca Merhum müftümüzün eşleri ve çocuklarıda kendi elleriyle ağaç diktiler. 1500 yakın çam ağacı toprakla buluşturuldu. Ürgüp belediyesinin katkısının buluduğu hatıra ormanı bakımı zaman zaman İmam-Hatipler tarafından bakımları yapılacak.Tüm emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.