banner461
banner195

Merkez Kentsel Dönüşümünde Hak Sahipleriyle Görüşmeler Başlıyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediyesi Merkez Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Merkez Kentsel Dönüşümünde Hak Sahipleriyle Görüşmeler Başlıyor
20 Haziran 2015 Cumartesi 15:22

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediyesi Merkez Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kale ve çevresinde yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarının ardından şehir için daha büyük öneme sahip bulunan Merkez kentsel dönüşüm çalışmaları için ölçüm ve tespit çalışmalarının sonlarına gelen belediye ekiplerinin önümüzdeki günlerde hak sahipleri ile bire bir görüşmelerde bulunmaya başlamaları bekleniyor.

Nevşehir Belediyesi tarafından  6 mahalleyi kapsayan ‘Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tespit ve ölçüm çalışmaları aralıksız devam ediyor.
Şehir merkezinde modern ve çağdaş kentlilik değerlerinin daha etkin bir şekilde uygulama alanı bulması amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Karasoku,20 Temmuz, Herikli, Hacı Rüştü, Kapucubaşı ve İbrahimpaşa Mahallelerinde toplam 300 bin metrekarelik bir alanı kapsayan Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi  gereğince, tespit ve ölçüm çalışmaları için gerçekleştirilen ihaleyi alan firmanın çalışanları, bu kapsamda projenin uygulanacağı 300 bin metrekarelik bir alanı kapsayan bölgede  ,hak sahiplerine ait konut, arsa, işyeri ve diğer müştemilatın tespit ve ölçüm çalışmalarını sürdürüyor. 
3 aylık bir süre içerisinde tamamlanması planlanan bu çalışmalarda Nevşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü  ekipleri de kontrollerini sürdürüyor.
Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından bölge için yeni proje taslakları oluşturularak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) ile yapılacak görüşmeler ışığında,  hak sahipleri ile görüşmeler başlayacak.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.