banner461

Mersin Milletvekili Tezcan'dan Kavak Belediye Başkanı Yiğit'e Ziyaret

AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, Nevşehir merkez ilçeye bağlı Kavak beldesinde Belediye Başkanı Celal Yiğit'i makamında ziyaret etti.

banner503
Mersin Milletvekili Tezcan'dan Kavak Belediye Başkanı Yiğit'e Ziyaret
25 Ağustos 2015 Salı 18:40

banner143
banner134
NEVŞEHİR/FİBHABER-Özel- AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, Nevşehir merkez ilçeye bağlı Kavak beldesinde Belediye Başkanı Celal Yiğit'i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit, Değerli AK Partili Mersin Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tezcan'ın Belediyemize yaptığı nezaket ziyareti için kendisine teşekkür ediyorum. Malumunuz Mersin ile Nevşehir arasında Sosyal kültürel alanlarda olduğu gibi bunun dışında özellikle Ekonomik ve Turizm alanında da çok güçlü sıkı bir dostluk bağı bulunuyor.

Nevşehirli bir çok hemşerimizin Mersin'de yazlığı var , güneyin incisi kardeş şehrimizde oldukça yoğun bir Nevşehirli de yaşıyor. Yine Mersin yaz aylarının Tatil için değişmez adreslerinden.

Öte yandan Mersin de yetişen tonlarca limonu narenciyesi Türkiye'nin peribacaları ile ünlü önemli turizm merkezlerinden ve Kapadokya bölgesinde yer alan Nevşehir'imizin Kavak yada Ortahisar beldesinde bulunan, soğuk hava depoları ile bu sektöre hizmet veriyor. Bu yüzden iki kardeş şehir arasındaki ekonomik ilişkileri dostluk bağıyla daha sıkı tutarak güçlendirmemiz her iki şehrimiz menfaatleri adınada önem arz etmektedir dedi.

AK Partili Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan 'da inşallah Mersin'imiz ile dost kardeş şehrimiz Nevşehir ve Kapadokya Bölgesi arasındaki bu güçlü bağın daha da kuvvetlendirilmesi adına üzerimize düşen ne varsa bizler yapmaya hazırız.Bizler halkımızın hizmetkarlıyız. Artık eski Türkiye geride kaldı. Hep birlikte el ele vererek tüm köy, belde, ilçe ve şehirlerimizi 2023 Türkiye'si hedeflerine hazır etmemiz gerekiyor. Bir tarafta Akdenizin incisi Mersin diğer tarafta Kapadokyanın gözbebeği Nevşehir . Hala hazırda devam eden Turizm , Ulaşım , Sanayi ,Tarım gibi tüm sektörler için Karşılıklı fikir alışverişleri ve ticari ilişkilerimizi daha da geliştirmemiz gerekiyor. dedi.

Milletvekili Tezcan Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit'e ev sahipliği ve misafirperverliği için teşekkür ederek Belediyeden ayrıldı.

AK Partili Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan Daha sonra Türkiye'nin peri bacaları ile ünlü turizm merkezi Kapadokya bölgesindeki doğal tüf kayalardan oluşan Kavak ve Ortahisar kasabasındaki doğal soğuk hava depolarını gezerek çeşitli incelemelerde bulundu.

AK Partili Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, ziyaret ve incelemelerine ilişkin FİB Haber Merkezimize yaptığı açıklamasında; İlk olarak Nevşehir'de limoncularımızın yoğunlukla bulunduğu Kavak kasabası Belediye Başkanı Sayın Celal Yiğit'i makamında ziyaret ederek istişarelerde bulunduk.

Daha sonra Nevşehir'in Kavak ve Ortahisar beldesinde soğuk hava depolarını gezerek limon tezgahında çalışan hemşehrilerimizle beraber olduk . Nevşehir ziyaretimiz her açıdan Oldukça verimli oldu dedi.

Foto:
 Hamit Resul Doğan / FİB HaberKaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.