banner461
banner195

Metalik Fikirler Kulübü Öğrencilerinden Teknik Gezi

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bülent Kurt, Yrd. Doç. Dr. Cemal Çarboğa, Yrd. Doç. Dr. Zahide Bayer Öztürk ve Arş Gör. Serkan Dal ile birlikte Kayseri’de faaliyet gösteren HES Kablo ve Ezinç Alüminyum fabrikalarına gezi düzenleyen öğrenciler, fabrikadaki üretim aşamalarını gezerek yetkililerinden bilgi aldı.

Metalik Fikirler Kulübü Öğrencilerinden Teknik Gezi
06 Mayıs 2014 Salı 11:19

banner143
banner134

 Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bülent Kurt, Yrd. Doç. Dr.  Cemal Çarboğa, Yrd. Doç. Dr. Zahide Bayer Öztürk ve Arş Gör. Serkan Dal ile birlikte Kayseri’de faaliyet gösteren HES Kablo ve Ezinç Alüminyum fabrikalarına gezi düzenleyen öğrenciler, fabrikadaki üretim aşamalarını gezerek yetkililerinden bilgi aldı.

Teknik gezide öğrenciler, Kayseri’de faaliyet gösteren HES Kablo alçak gerilim, orta gerilim ve yüksek gerilim, haberleşme ve fiber kablo üretim aşamaları  ile fiber kablo üretiminde gelinen teknolojik noktaları inceledi. Ayrıca bakır ve alüminyum tel üretim tesisi ve plastik giydirme üniteleri gözlemlendi. Daha sonra Ezinç Alüminyum fabrikası gezilerek Ekstrüzyon işlemi yerinde görüldü ve yetkililerden bilgi alındı. Gezi sonrası HES kablo ve Ezinç Alüminyum yetkilileri Metalürji ve Malzeme Mühendisi adayı öğrencilerine tavsiyelerde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.