banner461
banner195

Mezarlığın İyisi Nasıl Olur?

Mezarlığında iyisi olur mu demeyin. Yeryüzünde yaşayan her canlının bir gün elbet tadacağı Ölüm gerçeği bir yana eğer bugünden ölünce şöyle sağlam ve iyi bir mezarım olsun diyorsanız bu haberimizi mutlaka okuyun.

 Mezarlığın İyisi Nasıl Olur?
29 Mayıs 2014 Perşembe 15:37

banner143
Mezarlığın İyisi Nasıl Olur?
İlgili Galeriye Git
banner134

 Mezarlığın İyisi Nasıl Olur?

NEVŞEHİR(MHA) Mezarlığında iyisi olur mu demeyin. Yeryüzünde yaşayan her canlının bir gün elbet tadacağı Ölüm gerçeği bir yana eğer bugünden ölünce şöyle sağlam ve iyi bir mezarım olsun diyorsanız bu haberimizi mutlaka okuyun.

Nevşehir’de mezarlık fiyatları 250 TL den başlıyor ve işçiliğine göre 1000 TL ye kadar satılan mezarlık çeşitleri bulunuyor. Bu fiyatların farklılığını mezarlıkta uygulanan işçilik, Slim ve Pak belirliyor.

İlimizde Kaldırım Mezarlığı civarında ve Göre yolu üzerinde bulunan mezarlık firmalarının genel itibariyle müşterileri ucuz mezar tercih ediyor. Dünyadaki şaşalı hayatından uzak bir mezarlık yaptıranların sayısı bir hayli fazla.

Peki mezarlık alırken nelere dikkat etmeli?. Yıllardır ilimizde isteğe göre mezarlık yapıp satan bir firma sahibine göre mezarlığın en önde gelen özelliği beton ve içerisinde kullanılan demir aksamı. Normal bir mezarda 5’lik demir kullanılmış olmalı. Beton ve 5’lik demir kullanılan bir mezarlık 30-35 Yıl dayanabiliyor.

Söz konusu firma sahibine göre; mezarlık almak isteyenler uzun yıllar kendilerinin ya da yakınlarının mezarlık konusunda sıkıntı çekmemesi için beton mezarlık tercih etmeli. Yapıştırma yapılan mermer mezarlıkların ömrü beton mezarlıklara göre çok daha az.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Fikret Şanlıbaba - 4 yıl önce
Peki Müslüman mezarlığı nasıl olur ve peygamber efendimiz bu konuda ne diyor aceba?
Avatar
Mert - 4 yıl önce
Fikret Bey güzel bir noktaya değinmiş .