banner461
banner195

MHP Genel Başkanı Bahçeli Nevşehir'de

Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında ilimiz Nevşehir'e gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kozaklı,Gülşehir ve Derinkuyu ilçelerinde seçmenle buluşan MHP lideri Ekmeleddin İhsanoğlu için oy istedi...

MHP Genel Başkanı Bahçeli Nevşehir'de
08 Ağustos 2014 Cuma 10:30

banner143
MHP Genel Başkanı Bahçeli Nevşehir'de
İlgili Galeriye Git
banner134
Bahçeli, Kozaklı ilçesinde halka hitap etti.... Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven'i ziyaret eden Bahçeli, belediye önünde yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarında olduğu üç adaylı seçim dönemine girildiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın görevinden ayrılması gerektiğini düşünerek Yüksek Seçim Kuruluna müracaat ettiklerini anımsatan Bahçeli, başvurunun reddedildiğini anlattı.

"Ana uçağıyla, baba uçağıyla, tesisler nerede açılacaksa, başka bir ifadeyle başbakanın şahsi propagandası hangi ilde yapılacaksa oraya kadar gidiliyor" diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

"Uçakların inemeyeceği yer varsa helikopterle geliyor. Geldiği yerde arabalara biniyor, gürültü, patırtı, tantana. 5 bine yakın korumayla miting alanına geliyor. 1,5 saati aşkındır konuşma yapıyor. Konuşmanın içeriği hep hakaret dolu. Aşağılama, itibarsızlaştırma ve toplumda birileri hakkında yanlış düşünmeye dayalı yalan dolan konuşma yapılıyor. Ramazan içindeyiz, ya vilayet ya birileri iftar yemeği düzenliyor. Sayın Başbakan oraya katılıyor, orada da 1,5 saat konuşuyor. Alışkın konuşmaya, ne konuştuğu önemli değil, orada da konuşuyor. Etti mi sana 3 saat. 17 yandaş televizyon var, sabahtan akşama kadar dizi gibi bunları tekrarlıyor. Yanında yanaşma televizyonlar var, korkudan onlar da veriyor. Bazı televizyonlar vermiyorsa o zaman, ya diyor ki 'alo Fatih ya da alo Nermin.' Şimdi de kaçak İsmail çıktı. Bu nasıl bir ülkedir, yönetimdir? Böyle seçime giriyoruz."

"AK Parti'liler biraz duyarlı olsun"

Ak Parti'ye oy verenlere seslenen Bahçeli, partilerin gelip geçici olduğunu ama bundan sonrada yüz yüze bakmak durumunda kalacaklarını ifade etti.

Biraz duyarlı olunmasını isteyen Bahçeli, "Biraz ne olacağını düşünün. Her şeyi kömür, fasulye üzerinden hesap etmeyin. 17-25 Aralık'ın hesabını bizden önce sizler sorun. 'Nedir bu 17 Aralık, 25 Aralık, bu evdeki 1 milyar dolar paralar' deyin. 'Bu paraların sıfırlanması neyin nesidir, ayakkabı kutuları nereden çıktı' deyin. Hepimizde bir ayakkabı var ama Yalın ayak gezenlerimiz de var. Ayakkabı kutusunu saklayarak içini dolarla dolduran var mı?" diye konuştu.

Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı:

"Dün beraber oldunuz, 11 yıl iç içe beraber çalıştınız, şimdi kalkmışlar, paralel devlet zırvasıyla yaptıklarının üstünü örtmeye çalışıyorlar. Paralel devletin inine girecekmiş. Hadi gir, 4 polis müdürünün evine girmek başka bir şey, paralel devletin inine girmek başka bir şey. Sen inine girmek için kimi görevlendirdiysen inin en sonuna varınca Recep Tayyip Erdoğan'ı görürsünüz. Kozaklı'dan sesleniyorum. Dünyanın hakareti yapılıyor her gün televizyonlarda, paralel devletin hesabının sorulacağı söyleniyor. Pensilvanya'da yaşayan bir insana çok büyük hakaretler oluyor. Hep bunun hesabı sorulacağı söyleniyor. Arkasından birinci dalga diyorlar, polis şeflerini müdürlerini alıyorlar. 

Pensilvanya'da yaşayan Sayın Fethullah Gülen Beyfendi, bin uçağa gel Ankara'ya. de ki 'Recep, geldim evladım. 11 yıldır beraberiz, ne yapmışsak haydi milletin huzurunda yüzleşelim, hesaplaşalım. Bakalım ne olacak' denildiğinde Esenboğa Havaalanı'na Fethullah Gülen Bey indiği gün Recep Tayyip Erdoğan'ın nereye gideceği meçhuldür." 


Gülşehir ve Derinkuyu'da seçmenle buluşan MHP lideri Ekmeleddin İhsanoğlu için oy istedi


Bahçeli, Gülşehir ilçesinde belediye binası önünde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı seçiminde adayların eşit şartlarda olmadığını öne sürdü.

Adaylardan birisinin başbakan, diğerinin bir partinin genel başkanı, bir başkasının ise bilim insanı olduğuna dikkati çeken Bahçeli, MHP'nin YSK'ya adaletsizliğin giderilmesi için müracaatta bulunmasına rağmen, reddedildiğini söyledi.

Televizyonlarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mitinglerine daha fazla yer verildiğini belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

"Toplama adamlarla, teknolojik usullerle öyle bir bakıyorsunuz ki İstanbul'da adam kalmamış, Maltepe'de birikmiş. Böyle bir şey olur mu, böyle bir seçim olmaz. Bu, adaletsizdir. Devletin tüm imkanlarını kullanıyorsunuz, vali, emniyet müdürü yanınızda. 'Başbakan geliyor' diye ilkokul öğrencisinin de alayını getirecekler, o çocuklar sağa sola kaçınca öğretmenden tutun müstahdeme kadar getiriyorlar. Hangi partiden olursak olalım, özellikle sözüm Adalet ve Kalkınma Partisine oy vermiş olan kardeşlerimizedir. Adalet ve Kalkınma Partisinin yönetimi iyi gitmiyor. Sıkıntılar büyük. Yarın ne olacağı belli değil. Türkiye, etnik kökenli bölünme ve mezhep temelli ayrışmanın eşiğindedir. Ortadoğu karmakarışık. Eş başkan şimdi Ortadoğu'ya gidemez oldu. Bu nasıl eş başkanlık? Şudur, budur, bir sürü sıkıntılar. Böyle bir ortamda Türkiye yönetilirken, Türkiye'de her şey karma karışık hale getiriliyor.

Şimdi bir kişi Cumhurbaşkanı olabilmesi için doğru, yanlış, eksik, fazla ama halkın arasında artık konuşulur hale gelen 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvetin üzerine gidip ya aklanacak, paklanacak ya da iftira edenlerden hesap soracak."

Bahçeli, daha sonra Derinkuyu ilçesine geçerek meydanda vatandaşlara hitap etti. Bahçeli, Belediye Başkanı Ahmet Balcı'yı ziyaret ettikten sonra karayolu ile Ankara'ya hareket etti....Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.